Російські хакери об’єднались із ХАМАС для атак на ізраїльські сайти – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Російські хакерські групи об’єдналися з бойовиками палестинського ісламського угрупування ХАМАС, щоб атакувати ізраїльські урядові сайти та ЗМІ. Зокрема, вони змогли зламати додаток для сповіщення про повітряну тривогу, де розмістили повідомлення “ядерна бомба наближається”.

Так, група Killnet, до якої входять російські хакери, оголосила, що буде завдавати DDoS-атак на всі ізраїльські урядові системи. Кіберзлочинці поклали відповідальність за війну на Ізраїль і звинуватили країну “у підтримці України та НАТО”.

Своєю чергою, Anonymous Sudan, яку також пов’язують з Росією, заявила про підтримку “палестинського опору” і взяла на себе відповідальність за атаки на сайт Jerusalem Post. За словами журналістів видання, вони стали “мішенню численних кібератак”, проте змогли відновити роботу сайту.

“Російські хакери активно підтримують терористів. Це все посилає нам сигнал про те, що Росія знаходиться на боці ХАМАСу і виступає проти Ізраїлю”, – прокоментував експерт із кібербезпеки Маттіас Волен.

Як розповіли у виданні, десятки інших хакерів атакують ізраїльську інфраструктуру, націлюючись на сайти, пов’язані з електростанціями і системами попередження про ракетні удари.

Зокрема хакерська група AnonGhost скористалася вразливістю мобільного застосунку для оповіщення ізраїльтян про ракетні загрози. Так, кіберзлочинці вставили туди свастику, а також фальшиві повідомлення з висловами, такими як “смерть Ізраїлю” та “ядерна бомба наближається”. Після цього додаток, який завантажили понад мільйон разів, видалили з Google Play Store.

Водночас проізраїльські угруповання проводять свої власні кібератаки, націлені на палестинські організації. Одна з груп, відома як Indian Cyber Force, заявила, що вивела з ладу сайт Палестинського національного банку і сайт ХАМАСу.

Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.

Європейський Союз має намір незабаром припинити санкції проти Сирії, пов’язані з енергетикою і транспортом, однак, ще не домовився про те, чи послаблювати обмеження на фінансові операції.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.