Російські хакери «Солнцепек» взяли на себе відповідальність за атаку на «Київстар»

Джерело: “Солнцепек

Російська хакерська група “Солнцепек” взяла на себе відповідальність за кібератаку 12 грудня на одного із національних операторів мобільного зв’язку “Київстар”. 

“Ми, хакери “Солнцепек”, беремо на себе повну відповідальність за кібератаку на “Київстар””, – йдеться в повідомленні хакерів.

Вони також заявили, що під час атаки знищили 10 000 комп’ютерів, понад 4 000 серверів та всі резервні та всі системи хмарного зберігання даних та резервного копіювання системи “Київстар”.

“Ми атакували “Київстар”, бо компанія забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи та силові структури України. Решті контор, які допомагають ЗСУ, приготуватися! P.S. Окрема подяка небайдужим співробітникам “Київстар””, – додали в “Солнцепек”.

Нагадаємо, що вчора, 12 грудня, Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на оператора мобільного зв’язку “Київстар”.

Станом на вечір 12 грудня, у компанії повідомили, що частково відновили роботу послуг фіксованого зв’язку.

Наголошується, що фахівці компанії працюють над відновленням інших послуг і зроблять усе можливе, щоб остаточно завершити цю роботу протягом 13 грудня. Відновлення сервісів може відбуватись поступово, про що повідомлятимуть додатково.

Зранку 12 грудня у “Київстарі” стався масштабний збій, через який абоненти не можуть перейти на інших операторів у внутрішньому роумінгу. Проблема вплинула на інші сервіси та нацроумінг.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.