Російські хакери «Солнцепек» взяли на себе відповідальність за атаку на «Київстар»
Джерело: “Солнцепек”
Російська хакерська група “Солнцепек” взяла на себе відповідальність за кібератаку 12 грудня на одного із національних операторів мобільного зв’язку “Київстар”.
“Ми, хакери “Солнцепек”, беремо на себе повну відповідальність за кібератаку на “Київстар””, – йдеться в повідомленні хакерів.
Вони також заявили, що під час атаки знищили 10 000 комп’ютерів, понад 4 000 серверів та всі резервні та всі системи хмарного зберігання даних та резервного копіювання системи “Київстар”.
“Ми атакували “Київстар”, бо компанія забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи та силові структури України. Решті контор, які допомагають ЗСУ, приготуватися! P.S. Окрема подяка небайдужим співробітникам “Київстар””, – додали в “Солнцепек”.
Нагадаємо, що вчора, 12 грудня, Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на оператора мобільного зв’язку “Київстар”.
Станом на вечір 12 грудня, у компанії повідомили, що частково відновили роботу послуг фіксованого зв’язку.
Наголошується, що фахівці компанії працюють над відновленням інших послуг і зроблять усе можливе, щоб остаточно завершити цю роботу протягом 13 грудня. Відновлення сервісів може відбуватись поступово, про що повідомлятимуть додатково.
Зранку 12 грудня у “Київстарі” стався масштабний збій, через який абоненти не можуть перейти на інших операторів у внутрішньому роумінгу. Проблема вплинула на інші сервіси та нацроумінг.
- Співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив про масовану DDoS-атаку на банк.
- Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
- Команда реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з комп’ютерами в Україні зафіксувала, що в період з січня 2022 року по вересень 2023 року Росія здійснила проти України 4000 кібератак.
- У Київській міській державній адміністрації повідомили, що збій у роботі “Київстару” не впливає на систему оповіщення про повітряну тривогу у столиці.
- Начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо запевнив, що збій у роботі мобільного оператора “Київстар” не вплинув на дії українських військовослужбовців.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.