Російські хакери становлять високий рівень загрози для країн ЄС – Politico
Джерело: Politico
Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
Як розповіли в агентстві, щонайменше сім європейських урядів стали жертвами кампаній фішингу, які передбачають використання спеціально розроблених приманок для атак на конкретні цілі, спонукаючи до завантаження шкідливого програмного забезпечення або надання доступу до цифрових систем.
“За нашими оцінками, рівень загрози, яку ця діяльність становить для установ ЄС, досить високий”, – йдеться у повідомленні Групи реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі ЄС (CERT-EU).
Зокрема групу “Fancy Bear” пов’язують із російськими спецслужбами. На думку високопосадовців США, саме ця кібергрупа стояла за хакерськими атаками на Національний комітет Демократичної партії у 2016 році, що допомогло Дональду Трампу отримати перемогу на виборах. Окрім того, у 2015 році група здійснила кібератаку на німецький Бундестаг.
“Fancy Bear використовує різноманітні документи-приманки для жертв, включаючи протоколи засідань підкомітету Європейського парламенту та доповідь спеціального комітету Організації Об’єднаних Націй”, – йдеться у повідомленні.
Примітно, що попередження пролунало на тлі зростання занепокоєння, що європейські вибори наступного року стануть мішенню хакерських груп, зокрема, з таких країн, як Росія і Китай.
За словами співрозмовників видання, пов’язані з РФ хакерські угруповання роками дошкуляють європейським країнам кібератаками, кібершпигунством і дезінформаційними кампаніями, що, на думку Європейського Союзу, є спробами підірвати внутрішню політику і дипломатичну позицію.
Сама ж “Fancy Bear” діє вже щонайменше 15 років та спеціалізується на проникненні в урядові та критично важливі промислові організації на Заході і використанні отриманої інформації для підриву політики.
Зазначається, що команда CERT-EU підтримує всі інституції ЄС в оперативному реагуванні на кібератаки та співпрацює з національними кіберагентствами та організаціями для обміну розвідданими та захисту від атак.
Своєю чергою, речник Єврокомісії Йоханнес Барке відмовився коментувати нове попередження, але запевнив, що ЄС “усвідомлює зростання кількості зловмисних кібератак у глобальному масштабі”.
“Регулярний обмін інформацією має першорядне значення для того, щоб всі ключові гравці в ЄС були в курсі можливих загроз і отримували, де це можливо, нові знання для оцінки та пом’якшення кіберризиків”, – зауважив він.
- Російські хакерські групи об’єдналися з бойовиками палестинського ісламського угрупування ХАМАС, щоб атакувати ізраїльські урядові сайти та ЗМІ. Зокрема, вони змогли зламати додаток для сповіщення про повітряну тривогу, де розмістили повідомлення “ядерна бомба наближається”.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.