Російські ультранаціоналісти скаржаться на ісламський екстремізм на фоні подій у Ростовсьому слідчому ізоляторі – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни (ISW).

Спроба втечі з в’язниці та ситуація із заручниками в російському слідчому ізоляторі в Ростові-на-Дону (Ростовська область) викликали скарги російських ультранаціоналістів, які підкреслюють неспроможність Росії подолати внутрішній ісламський екстремізм після теракту в підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол” 22 березня 2024 року.

16 червня близько шести ув’язнених СІЗО №1 Ростова-на-Дону вибрались із камер і взяли в заручники двох співробітників СІЗО.

Пізніше сили Росгвардії та Федеральної служби виконання покарань Росії увірвалися в слідчий ізолятор і вбили затриманих, звільнивши заручників. Російські державні ЗМІ стверджували, що в’язні були пов’язані з “Ісламською державою” (ІДІЛ) або були засуджені за звинуваченнями у тероризмі до інциденту 16 червня у “Крокусі”.

Нагадаємо, що увечері 22 березня, в Підмосков’ї озброєні люди влаштували стрілянину в ТЦ Crocus City Hall. В цей час там розпочинався концерт гурту “Пікнік”. За словами очевидця, невідомі влаштували стрілянину у холі та у самій залі перед початком концерту. Нападники також застосували вибухівку, спричинивши масову пожежу. Пізніше росЗМІ повідомили про другий вибух в ТЦ Crocus City Hall. Згодом стало відомо, що терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину.

Російські ультранаціоналістичні військові блогери, поширюючи інформацію про випадок у ростовській в’язниці, скаржаться на поширеність ісламського екстремізму в Росії та російську карну систему. Вони вважають, що російська влада не змогла боротися з екстремістськими групами та використовувала расистську та ксенофобну риторику, щоб підкреслити це.

Також їх обурили буцімто гарні умови у російських в’язницях: блогери скаржилися, що в СІЗО ув’язненим дозволили мати доглянуте волосся на обличчі відповідно до їхніх релігійних переконань і що ув’язнені спланували цей напад на священний для мусульман день, який збігається зі святом Курбан-байрам.

Після захоплення працівників у заручники, місцева влада Ростовської області оголосила розширені перевірки місцевих СІЗО.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.