Російські військові знищили село у Бєлгородській області РФ — очевидець

Джерело: російське ЗМІ “Эхо

У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили село Козинку, розташоване в Бєлгородській області РФ. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли з землею населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.

Фото: “Эхо”

Згідно за свідченнями парамедика, у Козинці було дуже багато жертв. Він зазначив, що його завданням було евакуювати поранених. Але на всіх позиціях, які він побував, були мертві люди, а всі будинки — зруйновані.

“Громадянських не хотіли вивозити. Бо якби була евакуація, то особливо жителі Бєлгорода почали б панікувати. Хоча вивозити людей було необхідно. Там дуже багато цивільних було, дуже багато”, — йдеться у повідомленні.

Офіційно міністерство оборони Росії не підтверджувало інформацію про жертви серед місцевих мешканців. Однак, як розповів “Сталкер”, російські військові повністю зачистили село від нібито українських бойовиків, яких, за їх твердженням, була велика кількість.

“Російські підрозділи повністю зачистили від залишків українських бойовиків населений пункт Козинка. Внаслідок ударів авіації та вогню артилерії противник втратив до 650 бойовиків”, — зауважив “Сталкер”.

Після авіаційних ударів село було обстріляне артилерією. Живим залишився лише “Сталкер”, натоміть власник будинку, в якому він перебував, загинув.

“У цього дідуся були голуби у дворі, у клітках. Я перед тим, як йти, хотів їх звільнити. Вони були низько. І коли я до них нахилився — вдарив снаряд, і уламки всі полетіли вище за мене. Завдяки цьому я й вижив”, — сказав він.

Після цього парамедик вирішив дезертувати. Він перетнув кордон із Францією, сподіваючись на отримання прихистку.

  • На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.