Російський Іл-22 «дотягнув» до Анапи, проте відновленню не підлягає – Повітряні сили
Джерело: Юрій Ігнат/Facebook
Надвечір 15 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат опублікував фото з пошкодженнями російського Іл-22, атакованого напередодні. Ігнат наголосив, що ворожому літаку “реанімація не допоможе”.
Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий гад. Але, як бачите, корито “восстановлению не подлежит”. Тому, як не крути, ціль знищено, реанімація не допоможе. Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь і 200-ті, – написав речник ПС.
Ігнат уточнив, що літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був і є пріоритетною ціллю для нас. Додавши, що до сьогоднішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням для Повітряних Сил.
А тут ще й Іл-22 (повітряний командний пункт) попав під роздачу! Одразу дві “жирні” цілі за один раз! Пишаюсь службою в Повітряних Силах ЗС України!
Зауважимо, раніше у Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.
Пізно ввечері 14 січня стало відомо, що у небі над Азовським морем українські воїни збили російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 та підбили ІЛ-22М.
Літак А-50 збито відразу після його того, як він заступив на чергування в районі Кирилівки, близько 21:10 – 21:15. Він зник з радарів і припинив відповідати на запити тактичної авіації. Пізніше пілот літака Су-30 РФ виявив займання та падіння невстановленого повітряного судна.
Тим часом літак Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового, а зрештою був підбитий вздовж узбережжя Азовського моря близько 21-ої години 14 січня. Після ураження намагався сісти в Анапі, куди запросив евакуацію, бригаду медиків та пожежників.
- 14 січня президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому звернені повідомив, що готує “чергові хороші новини” щодо систем протиповітряної оборони для України.
- Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що протягом минулих кількох місяців російські війська не досягли цілей на Сході, які перед ними ставило російське командування.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу Сергій Шаптала узгодили кроки та обговорили оперативну ситуацію з військовими оперативно-стратегічних угруповань військ “Таврія” та “Одеса” в зоні їх бойової відповідальності.
- Протягом минулої доби відбулося 94 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 60 авіаційних ударів, здійснив 64 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.