Російський Іл-22 «дотягнув» до Анапи, проте відновленню не підлягає – Повітряні сили
Джерело: Юрій Ігнат/Facebook
Надвечір 15 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат опублікував фото з пошкодженнями російського Іл-22, атакованого напередодні. Ігнат наголосив, що ворожому літаку “реанімація не допоможе”.

Джерело: Юрій Ігнат/Facebook
Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий гад. Але, як бачите, корито “восстановлению не подлежит”. Тому, як не крути, ціль знищено, реанімація не допоможе. Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь і 200-ті, – написав речник ПС.
Ігнат уточнив, що літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був і є пріоритетною ціллю для нас. Додавши, що до сьогоднішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням для Повітряних Сил.
А тут ще й Іл-22 (повітряний командний пункт) попав під роздачу! Одразу дві “жирні” цілі за один раз! Пишаюсь службою в Повітряних Силах ЗС України!
Зауважимо, раніше у Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.
Пізно ввечері 14 січня стало відомо, що у небі над Азовським морем українські воїни збили російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 та підбили ІЛ-22М.
Літак А-50 збито відразу після його того, як він заступив на чергування в районі Кирилівки, близько 21:10 – 21:15. Він зник з радарів і припинив відповідати на запити тактичної авіації. Пізніше пілот літака Су-30 РФ виявив займання та падіння невстановленого повітряного судна.
Тим часом літак Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового, а зрештою був підбитий вздовж узбережжя Азовського моря близько 21-ої години 14 січня. Після ураження намагався сісти в Анапі, куди запросив евакуацію, бригаду медиків та пожежників.
- 14 січня президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому звернені повідомив, що готує “чергові хороші новини” щодо систем протиповітряної оборони для України.
- Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що протягом минулих кількох місяців російські війська не досягли цілей на Сході, які перед ними ставило російське командування.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу Сергій Шаптала узгодили кроки та обговорили оперативну ситуацію з військовими оперативно-стратегічних угруповань військ “Таврія” та “Одеса” в зоні їх бойової відповідальності.
- Протягом минулої доби відбулося 94 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 60 авіаційних ударів, здійснив 64 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.