Російський олігарх Фрідман програв у Верховному суді справу щодо утримання особняка

Джерело: The Standard

Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції, програв позову у Високому суді проти санкційного відомства Великої Британії через його відмову дозволити виплати на утримання лондонського особняка, де розміщено колекцію мистецтва вартістю 44 мільйони фунтів стерлінгів.

Фрідман подав до суду на британське управління санкцій OFSI після того, як воно відмовило йому в дозволі на щомісячні платежі в розмірі 30 000 фунтів стерлінгів, щоб запобігти занепаду будинку Athlone House, який він купив за 65 мільйонів фунтів.

Офіс також відхилив прохання Фрідмана про те, щоб мати можливість платити 1850 фунтів стерлінгів на місяць для роботи інтегрованої системи освітлення, опалення та зв’язку, а також для фінансування заробітної плати персоналу, “не пов’язаного з охороною”.

Адвокати Фрідмана стверджували, що рішення були незаконними, заявивши, що 168-річній власності, яку він купив у 2016 році, загрожує “ризик зневаги”.

OFSI заявив, що відхилив запити на витрати, які, за їхніми словами, дозволили б Фрідману насолоджуватися його “способом життя” до санкцій, і що вони відхилили виплати Athlone House Limited (AHL), компанії, яка утримує майно, оскільки її одноосібний директор Нігіна Заірова також підпадає під санкції.

У письмовому рішенні, винесеному в четвер, 26 жовтня, суддя Сайні відхилив юридичний позов Фрідмана, постановивши, що OFSI діяв законно, раціонально, а не “процедурно несправедливим способом”.

Суддя сказав, що мету режиму санкцій буде “підірвано”, якщо дозволити здійснювати платежі компанії, контрольованій особою, яка потрапила під санкції.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.