Росія атакувала Київ ракетами «Циркон» — Defense Express

Джерело: Defense Express

Зранку 25 березня Росія запустила ракети “Циркон” у напрямку Києва. Це вже другий випадок відомого публічного використання цих ракет російською стороною.

За інформацією видання, противник випустив ракети “Циркон” з Криму, але вдалося їх збити безпосередньо в повітрі над столицею. Первинний аналіз уламків двох збитих ракет, які впали на території столиці, свідчить про те, що саме “Циркон” було знищено.

Фото: Defense Express

Вперше росіяни, ймовірно, вдарили по столиці “Цирконом” 7 лютого, коли уламки ракети, ймовірно, потрапили в Деснянський район. Однак їхня кількість була недостатньою, а ідентифікація зайняла близько 5 днів.

Читайте також: У Києві зруйновано частину художньої академії імені Бойчука внаслідок атаки РФ

Цього разу фахівцям вдалося зібрати більше уламків та провести більш детальний аналіз. Зокрема вони змогли точно визначити тип двигуна, систему наведення та використані матеріали.

Згідно з інформацією Defense Express, спеціалісти зібрали значний об’єм даних, які дозволять оцінити реальні можливості “Циркону” та рівень технологій, який зараз доступний РФ для створення такої ракети.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.