Росія готова до ризику завдання ударів поблизу території НАТО – британська розвідка
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
Британські розвідники, проаналізувавши останні атаки РФ на українські порти зауважили, що, імовірно, Росія готова до ризику завдання ударів по територіях України, які межують з державами-членами НАТО.
Фахівці нагадали, що за останні два тижні війська РФ завдали низку ударів по портах України у річці Дунай, використовуючи іранські ударні БпЛА.
Імовірно, додали розвідники, таким чином Росія намагається змусити міжнародну спільноту припинити торгівлю через ці порти.
Також у розвідці зауважили, що БпЛА вразили цілі за 200 метрів від українсько-румунського кордону.
“Це свідчить про те, що Росія розвинула готовність до ризику для завдання ударів поблизу території НАТО”, – вважають експерти.
На думку розвідників Великої Британії, найімовірніше, що Росія продовжить завдати ударів по портах у річці Дунай безпілотниками, вважаючи, що це несе менший ризик, аніж удари крилатими ракетами, оскільки РФ вважає, що БпЛА є більш точними і мають менші боєголовки, у порівнянні з ракетами.
- У середу, 2 серпня, Росія атакувала головний внутрішній порт України на ріці Дунай, що призвело до зростання світових цін на продовольство.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.