Росія готова ризикувати своєю авіацією заради просування на сході – ISW
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2024/03/1.webp)
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували збиття російських винищувачів на сході України зазначивши, що, імовірно, війська РФ готові ризикувати своєю авіацією задля тактичних просувань.
За останні два тижні чи не щоденно українські військові збивають російські винищувачі на східній ділянці фронту. Зокрема від 17 лютого до 2 березня РФ втратила 14 винищувачів-бомбардувальників та один літак А-50.
Речник ПС ЗСУ полковник Юрій Ігнат заявив, що російські війська протягом останніх шести днів не розгортали літаки далекого радіолокаційного виявлення А-50 над Азовським морем після знищення одного з А-50 23 лютого і натякнув, що відсутність літаків А-50 змушує російські літаки Су-34 і Су-35 підлітати ближче до своїх цілей для завдання ударів.
Аналітики додали, що такі вагомі втрати в авіації досі не спонукали війська РФ зменшити тактичну авіаційну діяльність на сході.
За оцінками фахівці, війська РФ тимчасово встановили обмежену та локалізовану перевагу в повітрі після окупації Авдіївки і зараз, ймовірно, намагаються відновити цю обмежену та локалізовану перевагу в повітрі, щоб підтримати тактичний російський наступ на Авдіївському напрямку.
“Війська РФ вирішили, що продовження наступальних операцій за підтримки з повітря важливіше за ризик втрати більшої кількості літаків. ISW продовжує оцінювати, що повідомлення про втрату 15 літаків і, можливо, кількох добре підготовлених пілотів протягом приблизно двох тижнів не є незначними для російської армії, враховуючи, що Росія, ймовірно, має близько 300 різних винищувачів”, – резюмували аналітики.
- Українські захисники чи не щоденно завдають ударів по російських винищувачах. У Повітряних силах зазначили, що в ЗСУ є необхідні інструменти для цього.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
Український піаніст Павло Гінтов народився у Києві, закінчив докторантуру в Мангеттенській школі музики. Має ступінь доктора філософії з музики. Майже 20 років живе у США, де займається культурною дипломатією та активно бере участь в акціях протесту, які після російської анексії Криму та початку війни на сході України супроводжують виступи на Заході російських діячів культури, які підтримують дії РФ. Музикант проводить благочинні заходи на підтримку ЗСУ та цивільного населення та веде інформаційну роботу у США на підтримку України. Про ставлення американців до України, російську та українську культури “Букви” поговорили з Павлом Гінтовим у Нью-Йорку.
Україна повернула з російського полону 150 захисників.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.