Росія і США погодили додатковий політ американських астронавтів на Міжнародну космічну станцію

Джерело: Reuters

В п‘ятницю, 25 серпня, Росія та США погодили додатковий політ для американського астронавта на борту російського космічного корабля “Союз МС”, що є рідкісною ознакою двосторонньої співпраці країн.

Цей політ є частиною угоди між російським космічним агентством “Роскосмос” і NASA у США про перехресні польоти до Міжнародної космічної станції (МКС).

“Один з американців фактично залишився (на борту МКС) для двох місій. Ми додали ще один політ, щоб компенсувати час перебування на станції. Це взаємовигідний бізнес, ми взаємодіємо один з одним і шукаємо оптимальний варіант. В принципі, хороша історія – обмін рейсами – додає трохи надійності нашій програмі”, – повідомив колишній російський космонавт Сергій Крикальов.

Згідно з угодою, підписаною минулого року в рамках програми кросових польотів МКС, протягом 2022-2024 років три російські космонавти повинні були здійснити політ на американському кораблі Crew Dragon і три американських астронавта на російському “Союзі МС”.

Росія заявила, що вийде з МКС і запустить власну незалежну космічну станцію в майбутньому.

МКС безперервно зайнята вже більше двох десятиліть у рамках американсько-російського партнерства, яке також включає Канаду, Японію та 11 країни Європи.

Реаліті-зірка та медіамагнатка Хлої Кардаш’ян відкрито розповіла про свою історію пластичних операцій та косметичних процедур.

Тайвань імітуватиме китайську блокаду та вторгнення Китаю на демократичний острів під час щорічних військових і цивільних навчань і навчань цивільної оборони.

Акції південнокорейських компаній, пов’язаних із серіалом “Гра в кальмара”, впали у понеділок, 30 червня, після виходу третього і останнього сезону на стримінговій платформі Netflix.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Американський історик Террі Мартін очолить Український науковий інститут Гарвардського університету, замінивши Сергія Плохія.