Росія, ймовірно, спробує втрутитися в результати виборів, – британський центр кібербезпеки

Джерело: Sky News

Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.

У щорічному звіті шодо питань кібербезпеки агентство попередило про перспективу все більш реалістичних, підроблених відео та інших форм дезінформації, призначених для впливу на вподобання виборців.

“Хоча використання у Великій Британії паперового голосування на загальних виборах значно ускладнює втручання у наші вибори, наступні вибори будуть першими, що відбудуться на тлі значного прогресу в ШІ. Але замість того, щоб створювати абсолютно нові ризики, найбільшу загрозу становить здатність штучного інтелекту використовувати існуючі методи”, — йдеться в повідомленні.

Нові ризики включають сфабриковані онлайн-пости та кампанії deepfake, що поширювалися в соціальних мережах на великій швидкості.

“Будь-яке втручання або спроби підірвати наш політичний дискурс є абсолютно неприйнятними, і уряд Великої Британії прагне розширити наші можливості та протистояти загрозі онлайн-шкоди, такій як дезінформація”, — заявили в NCSC.

У відповідь Велика Британія створила робочу групу із захисту демократії та спільний підрозділ із забезпечення безпеки виборів.

Крім Росії, звітна агенція NCSC також відзначила постійну кіберзагрозу з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що президент США Дональд Трамп розчарований президентом України Володимиром Зеленським та главою Росії Володимиром Путіним.

Росія не може прийняти пропозиції США щодо зупинення війни проти України у “нинішньому вигляді”, оскільки вони не розв’язують проблеми, які Москва вважає головними причинами вторгнення, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. Він додав, що переговори між США та Росією з цього питання призупинилися.

Лише за три місяці 2025 року російська армія скинула 10 577 КАБів на територію України, що значно перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.