Росія, ймовірно, спробує втрутитися в результати виборів, – британський центр кібербезпеки
Джерело: Sky News
Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
У щорічному звіті шодо питань кібербезпеки агентство попередило про перспективу все більш реалістичних, підроблених відео та інших форм дезінформації, призначених для впливу на вподобання виборців.
“Хоча використання у Великій Британії паперового голосування на загальних виборах значно ускладнює втручання у наші вибори, наступні вибори будуть першими, що відбудуться на тлі значного прогресу в ШІ. Але замість того, щоб створювати абсолютно нові ризики, найбільшу загрозу становить здатність штучного інтелекту використовувати існуючі методи”, — йдеться в повідомленні.
Нові ризики включають сфабриковані онлайн-пости та кампанії deepfake, що поширювалися в соціальних мережах на великій швидкості.
“Будь-яке втручання або спроби підірвати наш політичний дискурс є абсолютно неприйнятними, і уряд Великої Британії прагне розширити наші можливості та протистояти загрозі онлайн-шкоди, такій як дезінформація”, — заявили в NCSC.
У відповідь Велика Британія створила робочу групу із захисту демократії та спільний підрозділ із забезпечення безпеки виборів.
Крім Росії, звітна агенція NCSC також відзначила постійну кіберзагрозу з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї.
- 6 листопада у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зазначив, що наразі вибори у країні “не на часі”, та закликав зосередитися на перемозі та скерувати усі ресурси для підтримки війська.
- У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.
- Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Пресслужба Google повідомила, що знімки для оновлених карт, на яких видно місця дислокації українських військових, зробили ще у 2023 році.
Станом на 16:00 вівторка, 5 листопада, від початку доби на фронті відбулося 75 бойових зіткнень.
Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Згідно з новими правилами, графіки відключення електроенергії не будуть застосовуватися до об’єктів сил безпеки та оборони, а також мобільних операторів.