Росія нарощує агентуру в Мексиці для шпигування проти США — ЗМІ
Джерело: NBC News
Росія активізує свою розвідувальну діяльність у Мексиці, спрямовану на шпигунство проти США. Як повідомляють американські чиновники та колишні співробітники розвідки, ця активність є поверненням до тактики часів холодної війни.
За останні роки Москва значно збільшила кількість співробітників у своєму посольстві в Мехіко, попри обмежені торговельні відносини з Мексикою. Офіційні особи США вважають, що це розширення персоналу спрямоване на проведення шпигунських операцій та пропаганди. Зокрема для підриву відносин між Вашингтоном і Києвом. Пол Колбе, колишній офіцер ЦРУ, зазначив, що Росія готова йти на більші ризики, ніж це було в період після холодної війни.
Американська адміністрація вже звернулася до мексиканського уряду з цього приводу. Директор ЦРУ Вільям Бернс додав, що його відомство уважно стежить за зростанням російської присутності в Мексиці, особливо після вигнання російських шпигунів з європейських країн через вторгнення в Україну.
У березні 2022 року генерал ВПС США Глен Ван Герк заявив, що Мексика є найбільшою базою російської військової розвідки (ГРУ) у світі. Попри це, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що не володіє інформацією про присутність російських шпигунів і підкреслив суверенітет своєї країни.
Мексика має давні дружні стосунки з Росією та Кубою, а її відносно м’який нагляд за іноземними агентами створює сприятливі умови для російських шпигунів. Колишні офіцери ЦРУ вважають, що Росія може використовувати Мексику як зручну базу для підтримки своїх агентів у США.
Крім того, Росія активно поширює свою пропаганду через медіа, зокрема через RT, що викликає занепокоєння у США. У квітні російський посол у Мексиці поширив фейкові новини про вербування членів наркокартелів для війни в Україні, що було підхоплено деякими мексиканськими медіа.
- Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.
- В інструкції, поширеній серед британських військовослужбовців, зазначено, що російські спецслужби виявляють “значний” інтерес до операції “Інтерфлекс” у Великій Британії, в межах якої відбувається підготовка українських військовослужбовців.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.