Росія навмисно атакує мирних жителів, щоб змусити лідерів здатися, – аналітик

Джерело: Sky News

Аналітик з питань безпеки та оборони, професор Майкл Кларк заявив, що Росія регулярно й цілеспрямовано нападає на мирних жителів, щоб змусити політичне керівництво України здатись.

За його словами, ВООЗ зареєструвала понад 200 нападів на медичні заклади в Україні, і така ж тактика була використана в Сирії в 2016 році.

Кларк додав, що напад РФ на дитячу лікарню “Охматдит”, скоріш за все, був частиною схеми атак на цивільні цілі.

“У них є філософія, як це робити, це спосіб ведення війни. Росія справді має історію нападів на лікарні. Вони роблять це навмисно, оскільки вважають, що чим більше лиха вони можуть завдати цивільному населенню, тим швидше політичне керівництво здасться”, – сказав він.

Зауважимо, що станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.

На цій локації загинуло двоє осіб через атаку РФ. За медичною допомогою звернулося 32 поранених, зокрема шпиталізовано з травмами 8 дітей. Загалом внаслідок російських атак 8 липня загинуло 29 осіб, серед яких 4 дитини, та 117 людей постраждало, з них – 10 дітей. Також з“Охматдиту” 94 дитини перевели в інші медичні заклади.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.