Росія перекидає з Сирії до Лівії системи ППО та інше озброєння — ЗМІ
Джерело: The Wall Street Journal
Росія транспортує системи протиповітряної оборони та інші види озброєння з військових баз у Сирії до Лівії. Як повідомляють ЗМІ, російські вантажні літаки доставляють радари та обладнання для систем С-400 і С-300 на бази, розташовані на сході Лівії. Ці бази перебувають під контролем головнокомандувача Лівійської національної армії Халіфа Хафтара — союзника Кремля.
Крім систем ППО, Росія також виводить із Сирії війська, військову авіацію та інші види озброєнь. ЗМІ зазначають, що Москва намагається зберегти вплив у регіоні Близького Сходу, де тривалий час підтримувала режим Башара Асада. Переміщення озброєнь до Лівії може свідчити про спробу використати старого партнера для реалізації своїх інтересів.
Раніше Росія вже мала військову присутність у Лівії, зокрема через приватну військову компанію “Вагнера”, яка має тісні зв’язки з Хафтаром. Бойовики цієї ПВК використовували об’єкти Лівійської національної армії як транзитні вузли для операцій в інших країнах Африки.
За словами американського чиновника, поки що залишається незрозумілим, чи залишаться перекинуті системи ППО, включаючи компоненти С-400, на території Лівії або їх планують повернути до Росії.
- Росія евакуювала щонайменше 400 військових із району Дамаска після переговорів із представниками сирійської опозиції, зокрема угруповання “Хайат Тахрір аш-Шам”. Процес координації включав домовленості про безпечний відступ баз і транспортування солдатів до авіабази Хмеймім, розташованої на північному заході Сирії.
- Голова сирійської правозахисної групи, що базується у США, повідомив, що в одній із братських могил Сирії виявлено щонайменше 100 000 тіл осіб, вбитих режимом Асада.
- Президент РФ Володимир Путін досі не прокоментував падіння свого союзника Башара Асада у Сирії.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.