Росія побудує АЕС для забезпечення енергетичних потреб Буркіна-Фасо
Джерело: BBC News
Військове керівництво західноафриканської країни Буркіна-Фасо підписало угоду з Росією про будівництво атомної електростанції для збільшення постачання електроенергії.
Хунта звернулася до Росії за економічною та військовою підтримкою після захоплення влади минулого року.
Буркіна-Фасо є однією з найменш електрифікованих країн у світі, лише 21% людей підключені до електроенергії.
Виконувач обов’язків президента Буркіна-Фасо капітан Ібрагім Траоре попросив Путіна підтримати його у створенні атомної електростанції в Буркіна-Фасо, яка, за його словами, допоможе задовольнити енергетичні потреби країни та сусідніх країн.
“У нас є критична потреба в енергії, це важливий момент для мене, тому що нам потрібно, якщо це можливо, побудувати атомну електростанцію в Буркіна-Фасо для виробництва електроенергії. Наша позиція є радше стратегічною, тому що ми знаходимося в центрі Західної Африки, і у нас є дефіцит енергії в цьому субрегіоні”, — сказав він.
Угода є частиною мети Буркіна-Фасо досягти 95% доступу до електроенергії для міських районів і 50% для сільських районів до 2030 року.
Росія також підписала угоду про будівництво електростанцій у Нігерії в тому ж році, але проєкт ще не почався.
- В середу ввечері, 26 липня, солдати в Нігері заявили, що усунули президента Мохамеда Базума від влади.
- Хунти трьох західноафриканських країн – Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру – домовилися про створення військового союзу.
- G20 вирішили надати Африканському союзу статус постійного члена, який має Європейський Союз. За даними видання, лідери “Великої двадцятки” оголосять рішення під час саміту в Індії цими вихідними.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Персональна інтелектуальна система Apple Intelligence сформувала неправдивий заголовок статті BBC про Луїджі Манджіоне, затриманого за вбивство гендиректора страхової компанії UnitedHealthcare у США.
Уночі 14 грудня війська РФ масовано атакували Україну безпілотниками, випустивши загалом 132 БпЛА.
Україна готова постачати до Сирії своє продовольство на тлі падання режиму Асада та припинення постачання з боку РФ.
14 грудня у Грузії обирають нового президента. Сьогодні, вперше в історії країни, нового очільника держави обирають не народним голосуванням, а колегією виборців. Кандидат на пост президента лише один.
Триває 1025-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 761 тисячу осіб.