Росія побудує АЕС для забезпечення енергетичних потреб Буркіна-Фасо
Джерело: BBC News
Військове керівництво західноафриканської країни Буркіна-Фасо підписало угоду з Росією про будівництво атомної електростанції для збільшення постачання електроенергії.
Хунта звернулася до Росії за економічною та військовою підтримкою після захоплення влади минулого року.
Буркіна-Фасо є однією з найменш електрифікованих країн у світі, лише 21% людей підключені до електроенергії.
Виконувач обов’язків президента Буркіна-Фасо капітан Ібрагім Траоре попросив Путіна підтримати його у створенні атомної електростанції в Буркіна-Фасо, яка, за його словами, допоможе задовольнити енергетичні потреби країни та сусідніх країн.
“У нас є критична потреба в енергії, це важливий момент для мене, тому що нам потрібно, якщо це можливо, побудувати атомну електростанцію в Буркіна-Фасо для виробництва електроенергії. Наша позиція є радше стратегічною, тому що ми знаходимося в центрі Західної Африки, і у нас є дефіцит енергії в цьому субрегіоні”, — сказав він.
Угода є частиною мети Буркіна-Фасо досягти 95% доступу до електроенергії для міських районів і 50% для сільських районів до 2030 року.
Росія також підписала угоду про будівництво електростанцій у Нігерії в тому ж році, але проєкт ще не почався.
- В середу ввечері, 26 липня, солдати в Нігері заявили, що усунули президента Мохамеда Базума від влади.
- Хунти трьох західноафриканських країн – Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру – домовилися про створення військового союзу.
- G20 вирішили надати Африканському союзу статус постійного члена, який має Європейський Союз. За даними видання, лідери “Великої двадцятки” оголосять рішення під час саміту в Індії цими вихідними.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.