Росія погрожує Фінляндії через розміщення ядерної зброї НАТО

Джерело: The Moscow Times

Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.

Можливе розміщення ядерної зброї на фінській території сьогодні підтримує лише 20%, а її транзит через Фінляндію — близько 40% населення. Фіни не можуть не усвідомлювати, що без відповіді російської сторони такий серйозний провокаційний крок не залишиться, — сказав Кузнєцов.

За його словами, навесні 2025 року уряд Фінляндії розпочне розгляд законопроєкту про внесення змін до закону про ядерну енергію та скасування норми, що забороняє ввезення ядерної зброї у країну.

Російський посол наголосив, що РФ, мовляв, не зможе не реагувати на можливі рішення фінського уряду у цій сфері. Він зазначив, що документ розглядатиметься досить тривалий час.

І додав, що “Фінляндія приєдналася до партії війни до перемоги над Росією”, а після того, як офіційний Гельсінкі приєднався до НАТО, кордон перетворився на зону “потенційної ескалації”.

Кузнєцов повідомив, що “Росія не залишить без відповіді нарощування військового потенціалу альянсу поблизу своїх кордонів”. Пообіцяв адекватну реакцію, водночас додав, шо “не обов’язково симетричною”, що виходить з інтересів “національної безпеки”.

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен на зустрічі представників НАТО в Брюсселі зауважила, що Путін і Сергій Шойгу погрожували створити проблеми Фінляндії, аби помститися за вступ країни до НАТО і посилити військову присутність біля її кордонів.

Раніше Росія завжди мала війська, розташовані вздовж і поблизу фінського кордону, зазначила Валтонен.

Але ще ніколи кордон не був таким порожнім, як зараз. Очевидно тому, що російські війська зайняті десь ще, — заявили міністерка у відповідь на запитання російських журналістів, натякаючи на Україну.

У грудні 2023 року Путін, анонсуючи створення Ленінградського військового округу, завив, що Фінляндія з Росією проблем не мала, але “тепер будуть”. Він пообіцяв “сконцентрувати там певні військові підрозділи”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.