Росія погрожує Фінляндії через розміщення ядерної зброї НАТО
Джерело: The Moscow Times
Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.
Можливе розміщення ядерної зброї на фінській території сьогодні підтримує лише 20%, а її транзит через Фінляндію — близько 40% населення. Фіни не можуть не усвідомлювати, що без відповіді російської сторони такий серйозний провокаційний крок не залишиться, — сказав Кузнєцов.
За його словами, навесні 2025 року уряд Фінляндії розпочне розгляд законопроєкту про внесення змін до закону про ядерну енергію та скасування норми, що забороняє ввезення ядерної зброї у країну.
Російський посол наголосив, що РФ, мовляв, не зможе не реагувати на можливі рішення фінського уряду у цій сфері. Він зазначив, що документ розглядатиметься досить тривалий час.
І додав, що “Фінляндія приєдналася до партії війни до перемоги над Росією”, а після того, як офіційний Гельсінкі приєднався до НАТО, кордон перетворився на зону “потенційної ескалації”.
Кузнєцов повідомив, що “Росія не залишить без відповіді нарощування військового потенціалу альянсу поблизу своїх кордонів”. Пообіцяв адекватну реакцію, водночас додав, шо “не обов’язково симетричною”, що виходить з інтересів “національної безпеки”.
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен на зустрічі представників НАТО в Брюсселі зауважила, що Путін і Сергій Шойгу погрожували створити проблеми Фінляндії, аби помститися за вступ країни до НАТО і посилити військову присутність біля її кордонів.
Раніше Росія завжди мала війська, розташовані вздовж і поблизу фінського кордону, зазначила Валтонен.
Але ще ніколи кордон не був таким порожнім, як зараз. Очевидно тому, що російські війська зайняті десь ще, — заявили міністерка у відповідь на запитання російських журналістів, натякаючи на Україну.
У грудні 2023 року Путін, анонсуючи створення Ленінградського військового округу, завив, що Фінляндія з Росією проблем не мала, але “тепер будуть”. Він пообіцяв “сконцентрувати там певні військові підрозділи”.
- 29 лютого глава РФ Володимир Путін заявив західним країнам, що вони “ризикують спровокувати” ядерну війну, якщо надішлють війська воювати за Україну, попередивши, що Москва має зброю, щоб завдавати ударів по цілях на Заході.
- У Кремлі погрожують, що у разі рішення ЄС вилучити доходи від заморожених російських активів та передати їх Україні Брюссель зазнає “неминучих збитків”.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Захід не прагне війни з Росією, одначе, повинен готуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
- В Альянсу є лише три роки до можливого наступу сил російського глави Володимира Путіна проти військової інфраструктури Німеччини, попереджають європейські генерали.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.