Росія погрожує «відповісти» Фінляндії за угоду зі США

Джерело: Reuters

Росія відреагує на рішення Фінляндії надати США доступ до своїх військових баз, 3 липня заявив представник російського МЗС.

Можу лише підтвердити, що Росія не залишить без відповіді нарощування військової сили НАТО на нашому кордоні, яке загрожує безпеці Російської Федерації, — наголосив Андрій Настасін.

Він також додав, що РФ “вживатиме необхідних заходів, зокрема військово-технічного характеру, для протидії агресивним рішенням Фінляндії, а також її союзників по НАТО”.

Зауважимо, 1 липня парламент Фінляндії одностайно схвалив оборонний пакт зі Сполученими Штатами, який дозволить посилити військову присутність Сполучених Штатів. Зокрема Фінляндія відкриє 15 військових об’єктів для можливого використання американськими Збройними силами.

Також США матимуть можливість відправляти на фінську територію військовослужбовців та військову техніку.

Угоду, спрямовану на зміцнення можливостей безпеки та оборони Фінляндії, уклали після того, як скандинавська країна приєдналася до НАТО у квітні 2023 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

У березні 2022 року президенти Саулі Нііністе та Джо Байден домовилися про поглиблення оборонної співпраці після повномасштабного нападу Росії на Україну.

Відносини Фінляндії з Росією, з якою країна має спільний кордон у 1340 км, стали все більш напруженими після вступу країни до альянсу минулого року.

Глава парламентського комітету із закордонних справ Кіммо Кільюнен назвав ухвалення угоди про співпрацю в галузі оборони зі США “історичним моментом”.

Завдання цієї угоди, як і завдання членства в НАТО, полягає у зміцненні безпеки Фінляндії та фінського народу, – наголосив він.

Зауважимо, сусідня Норвегія вже має таку угоду про співпрацю зі США.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.