Росія розробляє нову «тристоронню зернову угоду» без України – ЗМІ
Джерело: Bild з посиланням на службове листування між Міністерствами закордонних справ і посольствами Росії та Туреччини з 21 липня по 8 серпня
Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.
При цьому, як розповіли у виданні, Москва заздалегідь попередила Анкару про свій вихід із “зернової угоди”.
Так, згідно з новою угодою, Росія буде постачати зерно в бідні країни, зокрема, в Африку. Водночас відомо, що Туреччина виступатиме як організатор, а Катар – як спонсор постачань.
Натомість очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан просить РФ відновити попередню “зернову угоду”, щоб можна було постачати і зерно з України. Анкара пропонує організувати роботу під егідою ООН.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.