Росія ще довго зможе тримати такий темп війни – естонська розвідка
Джерело: ERR
Глава розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг вважає, якщо Росія зможе поповнити втрати шляхом нового набору до армії, то вона буде здатна продовжувати воювати в Україні ще довго.
За словами Гросберга, попри те, що в Росії не так добре йдуть справи з резервами, як в українців, вона все ж зможе залучити додатково близько 190 000 осіб у межах оголошеного 1 квітня набору в збройні сили.
Як пояснили у виданні, хоч російське керівництво і ставило перед собою мету залучити до армії 400 000 осіб, однак навіть половини цієї кількості буде достатньо для понесених до теперішнього часу втрат.
Водночас полковник нагадав, що, за оцінками Естонії, Росія від початку війни втратила від 130 000 до 140 000 військовослужбовців загиблими і тяжкопораненими.
“Якщо тепер до кінця року вдасться набрати ще близько 190 000 осіб, то це допоможе поповнити втрати, що означає затягування війни, але водночас це дасть змогу російському політичному керівництву не оголошувати мобілізацію, як це було зроблено у вересні минулого року. За таких темпів набору можна зберігати статус-кво, як це було протягом усього цього року”, – резюмував він.
Раніше Гросберг заявив, що дії української армії під час контрнаступу та ознаки ускладнень для російських військових можуть вказувати на те, що найближчим часом Україна може досягти великого успіху на фронті.
Варто зауважити, що нещодавно міністр оборони РФ Сергій Шойгу здійснив перший візит до Північної Кореї після розпаду Радянського Союзу. У межах цієї робочої поїздки, за словами прессекретаря Пентагону Джона Кірбі, очільник відомства попросив додаткове озброєння на тлі стрімкого спустошення російських резервів внаслідок війни проти України.
“Це не було секретом… Пан Путін звертається до інших країн за допомогою та підтримкою у веденні його війни в Україні. І це включає, як ми знаємо, певні контакти з КНДР”.
Напередодні в Міністерстві оборони Великої Британії також зазначали, що російська ворожа армія потерпає від нестачі засобів артилерійської радіорозвідки, що несе за собою високі втрати.
Своєю чергою, нещодавно звільнений командувач 58-ї загальновійськової армії РФ генерал-майор Іван Попов теж скаржився на проблему нестачі протибатарейних засобів розвідки.
“На кадрах з відкритих джерел можна помітити, як на початку липня 2023 року поруч з районом 58-ї загальновійськової армії РФ був знищений ще один “Зоопарк”. Пріоритет, який Попов, ймовірно, віддавав цій проблемі, підкреслює збереження центральної ролі артилерії у війні”, – пояснили в Міноборони Британії.
При цьому фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що Кремль та пропагандистські російські ЗМІ намагаються представити контрнаступ України провальним. На думку аналітиків, це свідчить про те, що російська влада намагається показати себе “успішним менеджером війни” на тлі низки поразок на полі бою.
- Міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі відкинув побоювання про повільний контрнаступ ЗСУ після витоку військового звіту Німеччини, де поставили під сумнів тактику України.
- Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.
- Міністр оборони України Олексій Резніков визнав, що контрнаступ Києва відстає від графіка, водночас наголосив, що відбувається за планом, додавши, що “уявлення про те, що кожен контрнаступ має бути швидким — помилкове”.
Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.
Росія продовжує розширювати внутрішні потужності з виробництва безпілотників, готуючись до своєї ударної кампанії проти України взимку 2024-2025 років.
Останній вікенд 2024 року не принесе ні морозів, ні довгоочікуваного снігу до новорічних свят. За даними Sinoptik.ua, погода у вихідні буде вогкою, похмурою і досить теплою як для кінця грудня. Суттєвих опадів на більшій частині території країни не передбачається.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.