Росія скасувала ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань

Джерело: Reuters

У вівторок, 17 жовтня, спікер нижньої палати Держдуми РФ заявив, що Росія відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань через “безвідповідальне ставлення США до глобальної безпеки”.

Президент Володимир Путін, який раніше цього місяця запропонував відкликати ратифікацію цього договору та зазначив, що він не готовий сказати, чи відновить Росія ядерні випробування, чи ні.

Хоча РФ відкликає ратифікацію, вона залишиться підписантом і продовжуватиме співпрацювати з організацією договору про заборону випробувань і глобальною системою моніторингу, яка сповіщає світ про будь-які випробування.

Довідково: Росія ратифікувала Договір про всеосяжну заборону випробувань (ДВЗЯВ) у 2000 році; США підписали, але не ратифікували ДВЗЯВ, проте вони дотримуються мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков звинуватив Сполучені Штати у проведенні підготовки на своєму ядерному полігоні в Неваді.

Державний департамент відкинув його звинувачення як “тривожні зусилля Москви посилити ядерні ризики та підняти напруженість у контексті її незаконної війни в Україні”.

Раніше Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.

У Держдепартаменті зазначили, що Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, та припустили, що план Росії відмовитися від ратифікації договору  спрямовано на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.