Росія та Україна, ймовірно, обговорюють відкриття гуманітарного коридору на Курщині
Джерело: росЗМІ
У Курській області, частково захопленій Збройними силами України, може з’явитися гуманітарний коридор, про що місцеві жителі просять із вересня.
У вівторок так звана омбудсменка Росії Тетяна Москалькова повідомила, що взаємодія все ж почалася.
Ми працюємо з Україною по цьому питанню в тісній співпраці з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Є надія на позитивне рішення, — сказала вона.
За її словами, жителі Курщини, що залишилися в зоні бойових дій, “зазвичай” живуть у підвалах або зруйнованих будинках без опалення, і цілеспрямованого постачання гуманітарної допомоги там немає. Москалькова також зазначала, що, за різними оцінками, на цих територіях можуть перебувати до 2000 осіб, які потребують евакуації, серед яких є інваліди та літні особи.
У лютому в офісі президента України Володимира Зеленського заявили про готовність співпрацювати з Росією щодо відкриття гуманітарного коридору для жителів Курської області, якщо такий запит надійде від Москви. Однак до цього часу офіційно до Києва ніхто не звертався.
Незадовго до цього прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що створення гуманітарного коридору залежить від контактів по лінії військових, які “не можуть здійснюватися в публічному режимі”.
Через неможливість домовитися з Росією ЗСУ евакуювали жителів Курської області до України, звідки їх перенаправляли до Білорусі, а після — назад до Росії. 22 листопада 2024 року Москалькова повідомила, що за такою схемою повернулися 46 осіб, серед яких 12 дітей.
Раніше The Times писало, що ЗСУ застали Росію зненацька, наступаючи на Курщину, проте тепер Київ повинен прийняти жорсткі тактичні рішення, коли і як відступити.
Видання зазначає, що в очікуванні такого сценарію Україна навіть створила на Курщині “військову комендатуру”, як відкриття нового фронту проти РФ. Майже через два тижні після свого “зухвалого вторгнення” на захід Росії Україна постає перед тактичною головоломкою: як довго залишатися, коли відійти і як зробити це безпечно, зберігаючи довгострокову стратегічну перевагу.
Видання пише, що перетнути кордон і застати Кремль зненацька було відносно просто. Під прикриттям густо лісистої прикордонної зони, яка недостатньо охоронялася недосвідченими, легко озброєними прикордонними силами, найсильніші бойові частини України не зустріли потужного опору.
Зауважується, що стратегічна мета українського наступу – переконати ворога розпочати переговори. І поки РФ не погодиться на умови Києва, ЗСУ не лише залишатимуться, але й просуватимуться вглиб території РФ.
Своєю чергою, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував операцію ЗСУ в Курській області РФ та зазначив, що це може сприяти “справедливому переговорному процесу”.
Україна не зацікавлена в окупації російських територій. Це очевидно. Бо Україна веде виключно оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але якщо ми говоримо про потенційні перемовини – підкреслюю, про потенційні – нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах, – написав він.
Подоляк наголосив на важливості завдавати Росії тактичних поразок на полі бою, зокрема в Курській області, щоб переконати ворога “увійти до справедливого переговорного процесу”.
За його словами, операція ЗСУ на території РФ також впливає на громадську думку росіян. Він припустив, що психологічний стан росіян стане ще одним аргументом для початку перемовин.
Крім того, згідно з даними аналітиків ISW, РФ перекинула на Курщину тисячі військових з українського фронту. Як підкріплення, окупанти передислокували з Донеччини кілька неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб.
Читайте також: WSJ: Наступ на Курщину змінив наратив, що ЗСУ нездатні зупинити військову міць РФ
- Операція України в Курській області дозволила українським військам захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
- Російське військове командування продовжує перекидати війська з менш пріоритетних ділянок фронту в Україні до Курської області, щоб протистояти українському контрнаступу.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.