Росія та Україна, ймовірно, обговорюють відкриття гуманітарного коридору на Курщині

Джерело: росЗМІ

У Курській області, частково захопленій Збройними силами України, може з’явитися гуманітарний коридор, про що місцеві жителі просять із вересня.

У вівторок так звана омбудсменка Росії Тетяна Москалькова повідомила, що взаємодія все ж почалася.

Ми працюємо з Україною по цьому питанню в тісній співпраці з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Є надія на позитивне рішення, — сказала вона.

За її словами, жителі Курщини, що залишилися в зоні бойових дій, “зазвичай” живуть у підвалах або зруйнованих будинках без опалення, і цілеспрямованого постачання гуманітарної допомоги там немає. Москалькова також зазначала, що, за різними оцінками, на цих територіях можуть перебувати до 2000 осіб, які потребують евакуації, серед яких є інваліди та літні особи.

У лютому в офісі президента України Володимира Зеленського заявили про готовність співпрацювати з Росією щодо відкриття гуманітарного коридору для жителів Курської області, якщо такий запит надійде від Москви. Однак до цього часу офіційно до Києва ніхто не звертався.

Незадовго до цього прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що створення гуманітарного коридору залежить від контактів по лінії військових, які “не можуть здійснюватися в публічному режимі”.

Через неможливість домовитися з Росією ЗСУ евакуювали жителів Курської області до України, звідки їх перенаправляли до Білорусі, а після — назад до Росії. 22 листопада 2024 року Москалькова повідомила, що за такою схемою повернулися 46 осіб, серед яких 12 дітей.

Раніше The Times писало, що ЗСУ застали Росію зненацька, наступаючи на Курщину, проте тепер Київ повинен прийняти жорсткі тактичні рішення, коли і як відступити.

Видання зазначає, що в очікуванні такого сценарію Україна навіть створила на Курщині “військову комендатуру”, як відкриття нового фронту проти РФ. Майже через два тижні після свого “зухвалого вторгнення” на захід Росії Україна постає перед тактичною головоломкою: як довго залишатися, коли відійти і як зробити це безпечно, зберігаючи довгострокову стратегічну перевагу.

Видання пише, що перетнути кордон і застати Кремль зненацька було відносно просто. Під прикриттям густо лісистої прикордонної зони, яка недостатньо охоронялася недосвідченими, легко озброєними прикордонними силами, найсильніші бойові частини України не зустріли потужного опору.

Зауважується, що стратегічна мета українського наступу – переконати ворога розпочати переговори. І поки РФ не погодиться на умови Києва, ЗСУ не лише залишатимуться, але й просуватимуться вглиб території РФ.

Своєю чергою, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував операцію ЗСУ в Курській області РФ та зазначив, що це може сприяти “справедливому переговорному процесу”.

Україна не зацікавлена в окупації російських територій. Це очевидно. Бо Україна веде виключно оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але якщо ми говоримо про потенційні перемовини – підкреслюю, про потенційні – нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах, – написав він.

Подоляк наголосив на важливості завдавати Росії тактичних поразок на полі бою, зокрема в Курській області, щоб переконати ворога “увійти до справедливого переговорного процесу”.

За його словами, операція ЗСУ на території РФ також впливає на громадську думку росіян. Він припустив, що психологічний стан росіян стане ще одним аргументом для початку перемовин.

Крім того, згідно з даними аналітиків ISW, РФ перекинула на Курщину тисячі військових з українського фронту. Як підкріплення, окупанти передислокували з Донеччини кілька неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб.

Читайте також: WSJ: Наступ на Курщину змінив наратив, що ЗСУ нездатні зупинити військову міць РФ

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.