Росія так і не змогла стати нацією, і завжди буде загрозою для європейців – Боррель
Джерело: Жозеп Боррель в інтерв’ю The Guardian
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель стурбований тим, що виборці будуть налякані та оберуть популістські партії до Європейського парламенту через війни, що тривають поряд.
Боррель наголосив, що Росія має імперську політичну ідентичність, тож буде завжди загрозою для європейських націй.
Росія так і не змогла стати нацією. Це завжди була імперія з царем, з совєтами, а тепер – із Путіним. Це константа Росії, її політична ідентичність і, як наслідок, загроза для її сусідів – і особливо для нас, — пояснив він.
За зауваженням Борреля, Європа все ще пропонує привабливу модель для людей з усього світу.
Ми є магнітом для сотень тисяч осіб, які хочуть приїхати жити в Європу. І легко зрозуміти, чому, якщо порівняти наш рівень життя. Ми є найкращим поєднанням політичної свободи, економічного процвітання та соціальної єдності, яке змогло створити людство.
Водночас він також попередив, що нині в Україні на карту поставлено існування Європейського Союзу.
Можливо, це той момент, коли ми повинні поглянути на небезпеку, що виходить від великої держави, яка загрожує нашій демократії, яка загрожує самій Європі, а не лише Україні.
Він закликав швидко мобілізувати всі свої можливості і змінити курс.
Зауважимо, 24 грудня міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен під час різдвяного привітання до миротворчих сил наголосив на широкомасштабному нападі РФ, зазначивши, що нині саме на фронті в Україні триває війна за майбутнє європейських країн.
- Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що на наступному засіданні Рада ЄС обговорить безпекові зобов’язання, зокрема перед Україною.
- Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.
- План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.
- Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
- Країни Європейського Союзу розглядають альтернативний план, аби проштовхнути необхідну допомогу для України в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на нинішній пакет у 50 мільярдів євро.
За даними аналітиків, росіяни просунулися поблизу Куп’янська, Покровська, Часового Яру та на Курщині.
Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.