Росія відновила експорт газу через порт у Криму після 8-річної перерви – Reuters

Джерело: Reuters

Російські виробники зрідженого вуглеводневого газу (LPG), який продовжують купувати в Європі, відновили експорт пропану і бутану через Керченський порт у Криму – після восьмирічної перерви.

Як розповіли в агентстві, регулярний експорт скрапленого газу з Керчі був призупинений у 2015 році після розширення міжнародних санкцій проти російських компаній і виробників через окупацію та анексію Криму Росією у 2014 році.

За словами співрозмовників видання, регулярні поставки зрідженого нафтового газу (суміші пропану та бутану) з російських заводів до Керчі для подальшого експорту почалися в другій половині червня.

“Постачання йдуть залізницею до порту “Кавказ”, а потім поромом до Керчі, оскільки транспортування скрапленого газу через Кримський міст заборонене”, – розповіло джерело, знайоме з торговими потоками.

Зріджений нафтовий газ, який переважно використовують як пальне для автомобілів, опалення та виробництва інших нафтохімічних продуктів, був звільнений від масштабних західних санкцій.

Утім, російські компанії, що опинилися під санкціями, перенаправили значні обсяги LPG з Європи на схід, здебільшого в Китай, а також на російські чорноморські термінали для подальшого експорту до Туреччини, Північної Африки та Балканських країн.

Як пояснили трейдери, постачання через Керч та південні порти Росії “приваблюють” своїми цінам, хоча експорт за цим маршрутом все ще стримується загрозами безпеці та наявністю танкерів.

За даними трейдерів, з 1 по 20 вересня в Керч було поставлено близько 6 тис. тонн LPG. У липні-серпні поставки склали 5800 тонн.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.