Росія вперше застосувала в Україні надважку авіабомбу ФАБ-3000 – аналітик BILD

Джерело: BILD

На Харківщині російські війська, ймовірно, вперше застосували тритонну бомбу ФАБ-3000, повідомив експерт з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке.

Раніше Рьопке писав про масове застосування в Україні найважчої на той момент плануючої фугасної авіабомби ФАБ-1500-М54. Нині ж з’явилися повідомлення, що на Липці Харківської області росіяни скинули тритонну бомбу ФАБ-3000 М-54 з керованим модулем планування та корекції (УМПК).

Сьогодні Росія скинула на Україну першу ФАБ-3000 М-54 УМПК, уразивши будівлю Нової Пошти №1 у прифронтовому селищі Липці Харківської області. Надважка бомба масою 3 тонни (бойова частина 1,2 тонни) впала за 15 метрів від будівлі, але все одно завдала серйозної шкоди, — пише аналітик.

Російський Телеграм-канал Fighterbomber, який опублікував відео з ФАБ-3000, пише, що це “перше бойове застосування бомби такого калібру з УМПК”. Росіяни заявляють, що “радіус суцільного ураження у ФАБ-3000 становить 230 метрів”, тоді як “уламки зберігають силу на дальності до 1240 метрів”.

Довідка. ФАБ-3000 — це розроблена в СРСР 3000-кілограмова авіабомба загального призначення з фугасною боєголовкою, яку переважно використовують ВПС Росії. Це важка бомба, здатна пробити бетонні споруди, укриття, укріплення, греблі та промислові споруди завдяки литому корпусу вагою 1600 кг і вибуховому заряду вагою 1400 кг. Бомбу розроблено для бомбардувальників Ту-4, Ту-16 або Ту-22 (у базовій версії і Ту-22М3). Ту-22М3 може брати на борт до 2 шт.

На озброєння ВПС СРСР прийнята у 1946 році.

У РФ заявили, що з лютого 2024 року виробництво цих бомб відновлено і є масовим.

  • 2 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що лише за квітень російські війська застосували понад 300 ракет різних типів, майже 300 “шахедів” і більше ніж 3200 керованих авіабомб проти України.
  • НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, якщо вони підлітатимуть близько до кордонів Альянсу.
  • Ввечері 1 травня російські війська застосували балістичне озброєння у напрямку Одеси. На місці влучання виникла сильна пожежа, вже відомо про 13 постраждалих.
  • Іранський безпілотник Mohajer-6, що нещодавно розбився у Курській області, ніс на борту новітні іранські керовані авіабомби Qaem-5, повідомив військовий оглядач Юліан Рьопке.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Президент США Джо Байден до кінця виборів 2024 року зосередиться на питаннях України та Близького Сходу. Рішення обумовлене необхідністю зміцнити зовнішньополітичні досягнення його адміністрації.

Сьогодні, 23 липня, російські війська атакували дроном-камікадзе Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області, внаслідок чого поранено дітей.