Росія використовує дешеві БпЛА для виявлення позицій українських засобів ППО – Reuters

Джерело: Reuters

Росія почала використовувати нові дешеві безпілотники у своїх дальніх атаках на Україну, щоб спробувати виявити засоби протиповітряної оборони, зафільмувати будь-які пошкодження і діяти як приманки.

Два нових типи безпілотників, які Росія використовувала в п’яти атаках за останні два-три тижні, включаючи нічний удар у четвер, виготовлені з таких матеріалів, як пінопласт і фанера.

Один з них має камеру та українську SIM-карту для мобільного телефону, щоб надсилати зображення російським військовим.

“Вони визначають, де розташовані наші мобільні групи, де стоять кулемети, які можуть їх знищити. Вони намагаються … отримати картинку, де розташовані всі наші засоби протиповітряної оборони”, – сказав Андрій Черняк, речник військової розвідки.

Нові російські безпілотники з камерами не несуть вибухівки, але дуже схожі на звичайні безпілотники “Шахед” і літають групами. Новий тип БпЛА не містить вибухового заряду або містить лише невеликий заряд і використовується як приманка. Оскільки з землі його практично не відрізнити від звичайного ударного безпілотника, його все одно потрібно збивати, що може виявити, де розташовані українські системи протиповітряної оборони.

За його словами, нові безпілотники, попри велику дальність польоту, можуть коштувати лише 10 000 доларів за штуку, що робить їх набагато дешевшими у виробництві, ніж ракети протиповітряної оборони. За його словами, безпілотники також можуть літати на висоті 1000 м, що робить їх недосяжними для кулеметів і автоматів.

  • У кожній бойовій бригаді прикордонників сформують окремий підрозділ розвідувально-уданих безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК), повідомив голова Держприкордонслужби генерал-лейтенант Сергій Дейнеко.
  • Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес повідомила, що у вересні Іспанія передасть Україні додаткову батарею систем ППО Hawk.
  • Згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.

Не менш ніж семеро російських бізнесменів та посадовців, що перебувають під санкціями ЄС, США та України через війну, отримали паспорти Мальти за схемою “золотих віз”, котра дозволяє частково обходити заборону на в’їзд.

Протягом тижня, з 21 по 27 квітня, протиповітряною обороною Cил оборони знищено 841 повітряну ціль.

Росія вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони “Shahed”, якими потім російські окупанти атакують міста України.

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.

Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, однак вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.