Росія використовує полонених українців для пропаганди – Стратком ЗСУ
Джерело: Управління стратегічних комунікацій Збройних Сил України.
Російська Федерація активізувала використання полонених українських військовослужбовців для своєї пропаганди.
“Останніми днями значно посилилась робота російських пропагандистів. Особливу увагу вони приділяють відео та фотоматеріалам із полоненими воїнами Сил оборони України. За останній тиждень зафіксовано понад 4800 таких повідомлень. У окремі дні росіяни продукували більше ніж 870 повідомлень через більш як 1300 різних джерел”, – йдеться у повідомленні.
На думку фахівців Страткому, в переважній більшості ця інформація є фейком, орієнтованим на внутрішнього споживача. Ймовірно, таким чином кремлівський режим намагається “розбавити” думки про невдачі окупаційної армії на фронті. Крім того, це може бути спрямовано на деморалізацію українських воїнів та їхніх родичів.
“Масова поява матеріалів з полоненими захисниками Батьківщини – це активізація одного з напрямків інформаційної війни РФ проти України. Це не підвищення кількості осіб, що потрапили в полон – це саме підвищення кількості вироблених російською пропагандою матеріалів впливу”, – наголосили у Страткомі.
- Кабінет міністрів України виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату допомоги українцям, які повернулися з полону, та родинам тих, хто досі перебуває в полоні.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.
Армія Росії, ймовірно, скинула авіабомбу ОДАБ-1500 на дамбу в районі села Поповка, що в Бєлгородській області. Відповідне відео розповсюдили російські ТГ-канали.