Росія використовує шахрайські сайти для збору особистих даних українських військових
Джерело: Голос Америки із посиланням на представників Міноборони США
Росія використовує фіктивні сайти для отримання особистих даних українських військових та членів їхніх родин.
Як розповіли у відомстві, російський підрозділ інформаційної війни розробив щонайменше два фішингові сайти, WarTears.org та ForeignCombatants.ru, які видають себе за сайти підтримки друзів та родичів зниклих безвісти, полонених або загиблих українських військовослужбовців.
Наприклад, WarTears.org зазначає, що у їхній базі даних міститься інформація про більш ніж 170 тисяч українських військових.
За словами представника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петра Яценко, зазначені сайти є підробними. Він зауважив, що існують десятки аналогічних фішингових сайтів для збору особистих даних членів родин військових.
“Родичі сподіваються, що їхні близькі не загинули, а перебувають у полоні, і тому надають свої персональні дані”, – розповів Яценко.
Своєю чергою, посадовці Пентагону припускають, що Росія використовує імена, телефони і адреси українців, отримані через злочинні сайти, для встановлення інформації, чи проживає хтось із військових або їхніх родичів на тимчасово окупованих територіях.
При цьому, як додали в американському відомстві, такі особи можуть бути затримані та депортовані.
- Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru і yapolitic.ru.
- Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.