Росія використовує засоби РЕБ, у яких є технології британських компаній – The Guardian

Джерело: The Guardian

Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.

Як розповіли у виданні, Україна склала та розіслала найбільшим країнам, які ввели санкції проти РФ, звіт, що містить перелік ключових російських фірм, які займаються розробкою і виробництвом електронної військової техніки.

Так, згідно з документом, Велика Британія та інші країни ще не ввели санкції проти деяких залучених фірм.

Зокрема у звіті вказано, що в деяких сучасних електронних пристроях, використовуваних у війні, є компоненти, вироблені британськими фірмами, і необхідні більш ефективні дії, щоб заблокувати використання іноземних деталей.

Окрім того, у досьє зазначено, що у виробництві засобів радіоелектронної боротьби беруть участь вісім ключових російських фірм. Серед них – науково-виробниче об’єднання “Стрела”, науково-дослідне підприємство “Протек” і концерн “Радиоелектронные технологии”, які не потрапили під санкції Великої Британії.

У звіті також міститься перелік компонентів британських фірм, які були виявлені в російських засобах радіоелектронної боротьби.

Так, транзистори компанії Semelab Ltd, зареєстрований офіс якої розташований у Вокінгу, графство Суррей, і належить TT Electronic Group Holdings, були виявлені в обладнанні для блокування радіокерованих пристроїв і зв’язку на полі бою.

Тоді як в мобільному радарі ближньої дії було виявлено обладнання для електроживлення компанії XP Power, штаб-квартира якої знаходиться в Сінгапурі і акції якої перебувають в обігу на Лондонській фондовій біржі.

Також в системі пеленгації були виявлені деталі, ймовірно виготовлені компанією Golledge Electronics, що базується в Ільмінстері, Сомерсет.

Водночас причетні до цього компанії запевняли, що припинили всю торгівлю з Росією з лютого 2022 року або раніше.

Варто зауважити, що у звіті пропонується, крім запровадження санкцій щодо виявлених російських компаній, ввести “єдину базу даних компонентів”, що визначає технології, які російські військові використовують у своєму обладнанні радіоелектронної боротьби.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.