Росія використовує засоби РЕБ, у яких є технології британських компаній – The Guardian

Джерело: The Guardian

Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.

Як розповіли у виданні, Україна склала та розіслала найбільшим країнам, які ввели санкції проти РФ, звіт, що містить перелік ключових російських фірм, які займаються розробкою і виробництвом електронної військової техніки.

Так, згідно з документом, Велика Британія та інші країни ще не ввели санкції проти деяких залучених фірм.

Зокрема у звіті вказано, що в деяких сучасних електронних пристроях, використовуваних у війні, є компоненти, вироблені британськими фірмами, і необхідні більш ефективні дії, щоб заблокувати використання іноземних деталей.

Окрім того, у досьє зазначено, що у виробництві засобів радіоелектронної боротьби беруть участь вісім ключових російських фірм. Серед них – науково-виробниче об’єднання “Стрела”, науково-дослідне підприємство “Протек” і концерн “Радиоелектронные технологии”, які не потрапили під санкції Великої Британії.

У звіті також міститься перелік компонентів британських фірм, які були виявлені в російських засобах радіоелектронної боротьби.

Так, транзистори компанії Semelab Ltd, зареєстрований офіс якої розташований у Вокінгу, графство Суррей, і належить TT Electronic Group Holdings, були виявлені в обладнанні для блокування радіокерованих пристроїв і зв’язку на полі бою.

Тоді як в мобільному радарі ближньої дії було виявлено обладнання для електроживлення компанії XP Power, штаб-квартира якої знаходиться в Сінгапурі і акції якої перебувають в обігу на Лондонській фондовій біржі.

Також в системі пеленгації були виявлені деталі, ймовірно виготовлені компанією Golledge Electronics, що базується в Ільмінстері, Сомерсет.

Водночас причетні до цього компанії запевняли, що припинили всю торгівлю з Росією з лютого 2022 року або раніше.

Варто зауважити, що у звіті пропонується, крім запровадження санкцій щодо виявлених російських компаній, ввести “єдину базу даних компонентів”, що визначає технології, які російські військові використовують у своєму обладнанні радіоелектронної боротьби.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.