Росія виробляє майже втричі більше артилерійських снарядів, ніж США та Європа – CNN

Джерело: CNN

Росія виробляє близько 250 000 артилерійських боєприпасів на місяць, або ж близько 3 мільйонів на рік, згідно з оцінками розвідки НАТО щодо російського оборонного виробництва. Водночас разом США та Європа мають потужність виробляти лише близько 1,2 мільйона боєприпасів щорічно для відправки до Києва, зазначив високопосадовець європейської розвідки.

Збройні сили США поставили перед собою мету виробляти 100 000 артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року — менше половини російського місячного виробництва — і навіть ця цифра зараз недосяжна, оскільки фінансування України в розмірі 60 мільярдів доларів зупинено в Конгресі, пояснив армійський посадовець.

Те, в чому ми зараз перебуваємо, – це війна за виробництво. Результат в Україні залежить від того, як кожна зі сторін підготовлена до ведення цієї війни, – наголосив високопоставлений представник НАТО в інтерв’ю CNN.

Офіційні особи кажуть, що Росія наразі використовує близько 10 тисяч снарядів на день, тоді як з українського боку – лише 2 тисячі. Водночас, за даними представника європейської розвідки, в деяких місцях уздовж фронту співвідношення ще гірше.

Росія керує артилерійськими заводами “24/7” з 12-годинними змінами, зазначив представник НАТО. Близько 3,5 мільйона росіян зараз працюють в оборонному секторі, порівняно з 2-2,5 мільйонами до повномасштабної війни.

Крім цього, Росія імпортує боєприпаси з Ірану. Зокрема лише за 2023 рік вона отримала близько 300 тисяч іранських боєприпасів, а від КНДР – мільйон.

Росія “вклала в гру все, що у неї є”, – наголосив представник розвідки. – Їхня бойова машина працює на повну потужність.

Зазначається, що приблизним еквівалентом у США було б, якби президент Джо Байден застосував Закон про оборонне виробництво, заявив американський посадовець, який дає президенту повноваження наказувати компаніям швидко виробляти обладнання для підтримки національної оборони.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.