Росіяни атакували Харків дронами та ракетами: у місті лунає тривога 16 годин поспіль

Джерело: Олег Синєгубов/Telegram

Пізно ввечері 16 травня російські війська атакували Харків безпілотниками. Згодом ворог здійснив ракетний обстріл міста.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов та мер міста Ігор Терехов повідомили, що після ударів “шахедів”, на Харків полетіли ворожі ракети.

Так, за уточненою інформацією, внаслідок обстрілу зафіксовані влучання в Основʼянському та Новобаварському районах Харкова.

На цю хвилину інформації про постраждалих не надходило, – поінформував Синєгубов.

Загалом, з 16 травня сигнал повітряної тривоги у Харкові лунає вже 16 годин поспіль.

Раніше Терехов повідомив, що приліт російського дрона стався в Основʼянському районі міста. На місці ворожого влучання виникла пожежа. Водночас уточнюється інформація щодо постраждалих.

Зауважимо, ввечері 15 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Ворог поцілив по житловій забудові міста.

Британські розвідники прокоментували наступ військ РФ у Харківській області та оцінили, чи зможе ворог окупувати обласний центр регіону.

Фахівці зауважили, що внаслідок наступу російська армія окупувала кілька сіл на Харківщині поблизу кордону з РФ. На думку розвідників, метою окупантів, наймовірніше, є, прикордонне місто Вовчанськ, навколо якого триває битва. Водночас розвідники вважають, що РФ навряд чи назбирала достатньо сил, аби взяти під контроль місто, не передислоковуючи на Харківщину сили з інших ділянок фронту.

У квітні міський голова Харкова Ігор Терехов попередив, що Харків може повторити долю Алеппо, якщо американські політики не проголосують за нову військову допомогу. Ця допомога необхідна Україні для отримання протиповітряної оборони, що важливо для запобігання можливим російським атакам.

Терехов застерігає, що Росія змінила свою тактику, спрямовуючися на зруйнування енергопостачання міста і тероризування його мешканців. Зазначається, що обстріли житлових кварталів призводять до позапланових відключень електроенергії на кілька годин поспіль, ставлячи людей перед серйозними проблемами.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.

Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.

Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.