Росіяни атакували Харків дронами: у місті лунають вибухи
Джерело: Ігор Терехов/Telegram
У ніч на 1 серпня російські війська атакували Харків дронами, повідомляють про вибухи у місті.
Мер міста Ігор Терехов поінформував про три вибухи у Шевченківському районі.
Своєю чергою, голова Харківської ОВА Олег Синєгубов закликав жителів міста та області перебувати в укриттях.
31 липня російські війська також завдали ударів по Харкову.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби ворог завдав 9 ракетних та 39 авіаційних ударів, здійснив 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є загиблі та поранені серед мирного населення, зокрема діти. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання росіянами ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Глава розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг вважає, якщо Росія зможе поповнити втрати шляхом нового набору до армії, то вона буде здатна продовжувати воювати в Україні ще довго.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що росіяни, ймовірно, використали балістичні ракети для завдання удару по Кривому Рогу.
- 30 липня ворог завдав ударів по с. Шийківка Ізюмського району. Пошкоджено приватний житловий будинок. Загинула жінка 74 років. Поранень зазнали жінка 53 років та 76-річний чоловік.
- Близько 8:30 росіяни обстріляли центр Херсона. Внаслідок атаки загинув працівник міського комунального підприємства.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.