Росіяни атакували Одещину дронами-камікадзе: є влучання

Джерело: речник української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук

Сьогодні, 24 липня, російські окупаційні війська черговий раз атакували Одещину дронами-“камікадзе”. Силами та засобами ППО було збито частину безпілотників, проте є і влучання.

За словами Братчука, повітряна тривога на Одещині продовжувалася 3 години 53 хв.

“Ворог намагався атакувати південь нашого регіону. Відпрацювали системи ППО, є збиття, але, на жаль, є і влучання у відповідну інфраструктуру”, – розповів він.

Також речник наголосив, що росіяни продовжують бити по цивільних об’єктах і українському зерну. При цьому Братчук висловив сподівання, що нова “зернова угода в новому форматі з гарантіями безпеки з’явиться найближчим часом”.

Своєю чергою, керівниця об’єднаного прес-центру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що сьогодні противник спрямував свою атаку з використанням дронів типу “Shahed” на Дунайські портові потужності.

“Вздовж усього узбережжя Дунаю порти відчували загрозу. Ворог намагався розвідати і способи захисту, в тому числі цих портів. Три дрони було знищено силами ППО, але, на жаль є влучання в один з портів – в аграрний ангар, в якому зберігалося зерно та пошкоджено ще декілька резервуарів для інших видів вантажів”, – розповіла вона в ефірі телемарафону.

Водночас Гуменюк зауважила, що внаслідок атаки є пошкодження певних портових потужностей, зокрема, кранів, які забезпечують роботу порту.

“Є інформація про трьох постраждалих працівників порту”, – наголосила керівниця пресцентру ОК “Південь”.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.