Росіяни допитують на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Російські військові перевіряють на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим з тимчасово окупованої частини Херсонської області.
Відтак, росіяни використовують поліграф для вибіркових допитів українців. Громадян України, які викликають підозри в окупантів, виводять в окреме приміщення для допиту.
Зокрема, це нерідко стосується українців, що не отримували російський паспорт.
Окрім цього, російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
Відтак, вищезгадане програмне забезпечення дозволяє віддалено керувати пристроєм та отримати доступ до його геолокації, а також файлів.
За даними ЦНС, випадки встановлення зафіксовано зокрема й на смартфонах українців, які в’їжджали до РФ з країн Європейського Союзу.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.