Росіяни допитують на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Російські військові перевіряють на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим з тимчасово окупованої частини Херсонської області.
Відтак, росіяни використовують поліграф для вибіркових допитів українців. Громадян України, які викликають підозри в окупантів, виводять в окреме приміщення для допиту.
Зокрема, це нерідко стосується українців, що не отримували російський паспорт.
Окрім цього, російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
Відтак, вищезгадане програмне забезпечення дозволяє віддалено керувати пристроєм та отримати доступ до його геолокації, а також файлів.
За даними ЦНС, випадки встановлення зафіксовано зокрема й на смартфонах українців, які в’їжджали до РФ з країн Європейського Союзу.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.