Росіяни допитують на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Російські військові перевіряють на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим з тимчасово окупованої частини Херсонської області.
Відтак, росіяни використовують поліграф для вибіркових допитів українців. Громадян України, які викликають підозри в окупантів, виводять в окреме приміщення для допиту.
Зокрема, це нерідко стосується українців, що не отримували російський паспорт.
Окрім цього, російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
Відтак, вищезгадане програмне забезпечення дозволяє віддалено керувати пристроєм та отримати доступ до його геолокації, а також файлів.
За даними ЦНС, випадки встановлення зафіксовано зокрема й на смартфонах українців, які в’їжджали до РФ з країн Європейського Союзу.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.