Росіяни погрожують лікарям у Старобільську депортацією – Луганська ОВА
Джерело: пресслужба Луганської обласної військової адміністрації
Російські армійці погрожують депортацією лікарям у тимчасово окупованому Старобільську Луганської області.
Жителям тимчасово захопленого Сєвєродонецька через вимкнений росіянами мобільний зв’язок доводиться користуватися раціями. “Тим, хто здогадався, і в кого є гроші, аби придбати таке обладнання”, – пояснили в ОВА.
“Але це – не вихід при критичній ситуації, коли, до прикладу, потрібно терміново викликати швидку допомогу. Нещодавно в сєвєродончанина стався інсульт. І поки родичі бігали і домагалися, щоб приїхала автівка з лікарями, людину паралізувало. Дорогоцінний час було втрачено”, – зазначили в ОВА, додавши, що “це вже не перший такий випадок в Сєвєродонецьку за останні місяці. Деякі завершувалися ще трагічніше”.
Також в ОВА повідомили, що триває примусова паспортизація жителів Луганщини, зокрема “у Старобільську окупанти видали так звані “картки резидентів Російської Федерації” з терміном дії три місяці усім працівникам місцевої багатопрофільної лікарні, які ще не мають російського паспорта.
При цьому росіяни погрожують, що у разі неотримання в цей термін паспортів їх депортують з тимчасово захопленої території – з конфіскацією житла.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що вихід української армії на кордон з тимчасово окупованим Росією Кримом може змусити Володимира Путіна шукати можливість для переговорів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.