Росіяни посилили репресії проти підлітків на ТОТ України
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово захоплених територіях України російські загарбники посилили репресії проти підлітків та студентів.
Зокрема, співробітники “Слідчого управління” Росії проводять рейди по навчальних закладах тимчасово окупованих територій Херсонщини в пошуках інформаторів.
Росіяни шукають підлітків, які, на їхню думку, дотичні до допомоги Силам оборони України у звільненні їх рідного краю. Загарбники обходять коледжі та училища й проводять “профілактичні бесіди”.
Під час так званих “бесід” підліткам пропонують здавати “нелояльних” на їхню думку студентів, а також погрожують їм, тобто вчиняють психологічний тиск.
Зокрема підліткам розповідають про кримінальні статті щодо них й попереджають щодо “наслідків”.
- Російські загарбники створюють нові підрозділи “Росгвардії” для проведення контрдиверсійних заходів на тимчасово окупованих територіях України.
- На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники планують посилити контрдиверсійні заходи щодо місцевого населення.
- На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники перевіряють телефони учнів на наявність українських застосунків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.