Росіяни продовжують тиск на працівників ЗАЕС, які відмовилися співпрацювати з окупантами – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Російські загарбники чинять тиск та проводять обшуки в домівках працівників Запорізької атомної електростанції, щоб схилити їх до співпраці.
За даними ЦНС, окупанти не здатні знайти достатню кількість кваліфікованих працівників для роботи на Запорізькій атомній електростанції. Саме тому росіяни намагаються примусити до роботи на ЗАЕС тих працівників, які відмовилися співпрацювати з ворогом. Для цього їх залякують обшуками та погрозами арешту і депортації.
Крім того, через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатома”.
Мовиться про працівників АЕС, розташованих в європейській частині РФ. Зокрема, це можуть бути фахівці з Балаковської, Калінінської, Курської, Нововоронезької, Ростовської й Смоленської атомних електростанцій.
Раніше у Генштабу ЗСУ також повідомляли про те, що у тимчасово захопленому місті Енергодар Запорізької області окупанти посилили репресії проти працівників ЗАЕС, які відмовляються співпрацювати та укладати контракти з російською окупаційною адміністрацією.
Натомість українці продовжують чинити опір: не виходять на роботу, саботують виконання рішень окупаційної адміністрації тощо. До таких працівників загарбники застосовують заходи психологічного та фізичного впливу. Співробітники Росгвардії та ФСБ РФ використовують залякування, погрози, шантаж, а також б’ють українських фахівців, відбирають в них готівку, кошти з банківських карток, вилучають мобільні телефони.
- Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ООН зазначив, що російські війська, які окупували Запорізьку АЕС в Україні, розмістили вибухові міни поблизу об’єкта.
- Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
- Незаконно призначений російською владою “генеральний директор” тимчасово окупованої Запорізької АЕС Юрій Чернічук вмовляє атомників, які відмовились підписати фейкові контракти з “Росатомом”, запустити четвертий енергоблок.
Триває 1586-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.