Росіяни створили систему для катування полонених – ГУР

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими/Telegram

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Згідно з дослідженням експертів ООН, понад 95% звільнених із російського полону військовослужбовців піддавались тортурам або зазнали наслідків інших порушень Міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

“У більшості випадків йшлося не про застосування сили з метою отримати інформацію. Це навмисні катування, щоб зламати опір людини, зламати особистість, принизити гідність та змусити відмовитись від всього, що цінне для цієї людини. Або зламати того, хто поруч із ним”, ― сказав Андрій Юсов.

Він зазначив, що в країні-агресорці діє ціла система катувань:

“За це відповідають окремі люди. Так готують окремих “спеціалістів” ― види тортур описані, і по них вчаться. Це те, що не може собі уявити будь-який представник західної цивілізованої країни”, – розповів посадовець.

За словами пана Юсова, структури, які відповідальні за моніторинг дотримання і захист Женевських конвенцій і гуманітарного права, фактично не працюють. Йдеться про Міжнародний комітет Червоного Хреста, якого Росія позбавляє можливості працювати: не допускає до місць утримання, не залучає до підготовки й обміну.

Водночас Юсов наголосив, що позиція МКЧХ у багатьох випадках мала б бути активнішою.

“Там, де зафіксовано абсолютно кричущі приклади порушення Женевських конвенцій з боку РФ, про це має говорити не Україна як жертва, а ті структури, які відповідають за контроль дотримання й виконання Женевських конвенцій, чого в багатьох випадках немає”, ― наголосив Андрій Юсов.

Він розповів, що наразі майже 4 тисячі українців вдалося повернути додому.

“На жаль, про тисячі інших іще йдеться. І за них треба боротися: і за військових, і за цивільних”, ― підкреслив представник ГУР.

Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.

Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що глава РФ Володимир Путін доручив уряду до 1 вересня 2025 року розробити заходи щодо обмеження використання у РФ іноземного програмного забезпечення, включаючи месенджери, розроблені у “недружніх країнах”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 122 бойових зіткнення.

Чеська ініціатива Dárek pro Putina (“Подарунок для Путіна”) зібрала 60 мільйонів чеських крон (2,4 млн євро) на придбання шести нових гаубиць для Збройних сил України.

У селі Дубове Ковельського району Волинської області чоловік під час перевірки військово-облікових документів побив військовослужбовця Територіального центру комплектування лопатою та зник.