Росію ніколи не вважатимуть надійним постачальником енергії, – дипломат США
Джерело: The Telegraph
За словами помічника державного секретаря США з енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтта, Росія більше ніколи не буде розглядатися як надійний постачальник енергії.
Паєтт також сказав, що Сполучені Штати та їхні партнери з G7 мають намір позбавити Росію будь-яких надходжень від енергії.
“Для мене цілком зрозуміло, що Росія більше ніколи не буде розглядатися як надійний постачальник енергії. Зокрема, у випадку з нашими партнерами з Великої сімки, ми також прагнемо працювати разом, щоб позбавити Росію майбутніх доходів від енергії, і націлимося, зокрема, на інвестиції та проєкти, покликані збільшити майбутні доходи Росії від енергії”, – сказав Паєтт журналістам.
У четвер Сполучені Штати запровадили перші санкції проти власників танкерів, що перевозять російську нафту, ціна якої перевищує максимальну ціну G7 у 60 доларів за барель.
Міністерка фінансів США Джанет Єллен 11 жовтня заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через її війну в Україні.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Російський рубль досяг найнижчого значення з початку повномасштабної війни в Україні, оскільки РФ збільшує військові витрати, а західні санкції тиснуть на експорт її енергоносіїв.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.