Росію ніколи не вважатимуть надійним постачальником енергії, – дипломат США

Джерело: The Telegraph

За словами помічника державного секретаря США з енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтта, Росія більше ніколи не буде розглядатися як надійний постачальник енергії.

Паєтт також сказав, що Сполучені Штати та їхні партнери з G7 мають намір позбавити Росію будь-яких надходжень від енергії.

“Для мене цілком зрозуміло, що Росія більше ніколи не буде розглядатися як надійний постачальник енергії. Зокрема, у випадку з нашими партнерами з Великої сімки, ми також прагнемо працювати разом, щоб позбавити Росію майбутніх доходів від енергії, і націлимося, зокрема, на інвестиції та проєкти, покликані збільшити майбутні доходи Росії від енергії”, – сказав Паєтт журналістам.

У четвер Сполучені Штати запровадили перші санкції проти власників танкерів, що перевозять російську нафту, ціна якої перевищує максимальну ціну G7 у 60 доларів за барель.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен 11 жовтня заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через її війну в Україні.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.