Рубіо та Келлог закликають Трампа бути жорсткішим щодо Путіна – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.

Офіційні особи США повідомили виданню, що до групи скептиків, зокрема, входять держсекретар США Марко Рубіо та спецпредставник Трампа з питань України Кіт Келлог.

Вони закликають президента США бути обережним у стосунках з очільником Кремля Володимиром Путіним та дотримуватись жорсткішої позиції щодо вимог РФ про територіальні поступки України.

Однак Трамп, своєю чергою, більше дослухається до свого спецпредставника Стіва Віткоффа, який вже кілька разів зустрічався з Путіним у Росії. Після цих зустрічей він запевняє Трампа, що Путін хоче миру.

При цьому, нагадали у виданні, Росія раніше відкинула пропозицію США про 30-денне припинення вогню, затягуючи час, аби здобути більше перемог на полі бою.

“Трамп сподівається зупинити війну в Україні частково задля того, щоб усунути головну перешкоду для ширшого зближення з Кремлем. Іноді він здавався нетерпеливим щодо Путіна, але так і не втілив свої погрози запровадити санкції щодо експорту російської нафти”, – мовиться у статті.

Ще більша незгода щодо того, як ставитись до Росії, виникла у посадовців Білого дому після того, як 13 квітня РФ завдала ракетного удару по мирних жителях Сум, вбивши 35 цивільних та поранивши понад сотню.

Келлог назвав цю атаку такою, яка “переступає будь-яку межу пристойності”, а Рубіо “жахаючою” і “трагічною”.

Щодо Трампа, то він сказав, що атака була “помилкою” і вкотре звинуватив у повномасштабному вторгненню РФ в Україну свого попередника Джо Байдена. Водночас у список винуватців війни він також додав Путіна та президента України Володимира Зеленського.

Деніел Фрід, колишній посадовець Держдепу США, сказав, що Держдеп та Мінфін США вже готують варіанти посилення санкцій проти Росії. За його словами, їх можуть запровадити, “у випадку, якщо Трамп дійсно вирішить, що йому набрид Путін”.

При цьому Держдеп та Мінфін відмовились коментувати цю інформацію.

На початку квітня сенатор-республіканець Ліндсі Грем спільно з іншими законодавцями представили законопроєкт проти російських нафти та енергоносіїв, якщо Кремль й надалі відмовлятиметься від миру.

Про законопроєкт Грем також повідомив російського представника Кирила Дмітрієва, який нещодавно відвідав США. Це сталось під час їхньої приватної вечері, на якій був присутнім і Віткофф.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Сили оборони України уразили пункт постійної дислокації (ППД) 448-ї ракетної бригади армії РФ, яка у Вербну неділю завдала ракетного удару по місту Суми.

За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.

Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.

Лідер ХДС Фрідріх Мерц назвав російський ракетний по місту Суми у Вербну неділю “серйозним воєнним злочином”. Тому, наголосив, Україні потрібна сильна допомога у воєнному протистоянні.