Румунія готова збивати російські дрони, залежно від «рівня загрози»
Джерело: Digi24
Заступник начальника штабу оборони Румунії, генерал Георгіца Влад заявив, що Румунія готова використовувати, залежно від “рівня загрози”, свої протиповітряні системи проти російських безпілотників і використовуватиме “всю військову міць” для захисту країни.
Також румунська армія направила 600 військовослужбовців і радари в район дельти Дунаю на кордоні з Україною.
“Ми вирішили залучити близько 600 солдатів для зміцнення нашої лінії оборони у північній частині Добруджі. Ми розгорнули деякі радари, у нас активовано оборону, і ми провели дискусії з нашими партнерами по союзу (НАТО), щоб знайти рішення протистояти російській агресії”, – заявив генерал.
Відповідаючи на запитання, чи використовуватиме Румунія свої зенітні системи проти російських безпілотників, генерал Георгіца Влад заявив:
“Залежно від рівня загрози, ми готові використати всю військову міць для захисту румунської території”.
На території Румунії вже тричі виявляли можливі фрагменти російського безпілотника: 6-го, 9-го та 13-го вересня.
14 вересня Міністерство закордонних справ Румунії повідомило, що викликало посла РФ після того, як у країні виявили уламки російського безпілотника. У заяві відомства мовиться, що Бухарест хоче повторити “свій рішучий протест проти чергового порушення повітряного простору Румунії” та вже поінформував своїх союзників по НАТО про ці інциденти.
- 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
- 9 вересня Румунія повідомила, що знайшла на своїй території нові ймовірні фрагменти російського безпілотника.
- НАТО виступило із заявою після того, як міністр оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що частини того, що могло бути російським безпілотником, впали на територію країни.
- Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.
- Міністерство оборони Румунії 13 вересня повідомило, що елементи можливого безпілотника виявлено на території країни після російських атак.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.