Румунія підіймала літаки F-16 та Eurofighter під час атаки дронів РФ на Україну

Джерело: Міноборони Румунії

У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.

Повідомляється, що під час атаки РФ на Україну, в Румунії близько 23:30 за місцевим часом в окрузі Тульча оголосили повітряну тривогу. Мешканців північно-східної частини регіону попередили через систему RO-ALERT.

Зазначається, що системи моніторингу та спостереження Міністерства національної оборони постійно контролювали повітряний простір у цьому районі.

Два літаки F-16 румунських ВПС та два Eurofighter італійських ВПС, що належать до бойової служби повітряної поліції, послідовно злетіли з 86-ї авіабази Борча та 57-ї авіабази Міхаїла Когелнічану та виконали місії зі спостереження та захисту повітряного простору Румунії.

Відбій повітряної тривоги було оголошено близько 04:50, після чого бойові літаки повернулися на свої авіабази.

“Під час здійснення атак на українські об’єкти румунська система радіолокаційного спостереження вказала на можливість того, що траєкторія одного з безпілотників, задіяних в атаці, могла перетнути на дуже короткий проміжок часу національний повітряний простір на глибині до 500 метрів”, – зазначили в міноборони Румунії.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Міністерство праці Греції запровадило обов’язкові перерви в роботі в тих частинах країни, де, як очікується, температура може перевищити 40 градусів Цельсія.

18-річну українську студентку Марію Бугайову, яка зникла ввечері 4 липня, знайшли повішеною приблизно в кілометрі від туристичного курорту, де вона працювала.

За початку року в Україні зафіксували 46 вогнищ ботулізму, в яких постраждали 57 осіб, з них зокрема семеро дітей.

Активний інгредієнт, який з 1979 року входить до складу ліків проти кашлю, виявився перспективним засобом для лікування нейропсихіатричних симптомів деменції, пов’язаної з хворобою Паркінсона.