Румунія виступає за відкриття з Україною переговорів про членство в ЄС

Джерело: Урядовий портал

Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина за результатами робочого візиту до Бухаресту повідомила, що Румунія виступає за відкриття з Україною переговорів про членство в ЄС.

Відтак, Ольга Стефанішина зустрілася з міністеркою закордонних справ Румунії Лумініцею Одобеску. За результатами консультацій відбулася спільна пресконференція.

Учасниці зустрічі обговорили відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою на черговому засіданні Європейської Ради, з огляду на беззаперечний результат реформаторських зусиль обох країн.

Ольга Стефанішина поінформувала колегу, що того ж дня Верховна Рада України розглянула та ухвалила в цілому три законопроєкти, визначені Європейською комісією як необхідні додаткові кроки, серед них: внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.

Вона зазначила, що положення законопроєкту враховують думку представників різних національних спільнот України та адаптований досвід і практику інших європейських держав, передусім Румунії та Угорщини.

Своєю чергою, міністерка Румунії високо оцінила кроки України у сфері реформ, зокрема у боротьбі з корупцією, встановлення верховенства права у час повномасштабної війни. Вона привітала ухвалення законодавчих змін у частині захисту прав національних меншин та зазначила, що “ухвалений закон є позитивним кроком вперед”.

Лумініца Одобеску наголосила, що Румунія залишатиметься конструктивним партнером України у цьому питанні.

Учасниці зустрічі детально проговорили порядок денний засідання лідерів 27-ми країн-членів ЄС наступного тижня. Лумініца Одобеску підтвердила повну підтримку Румунії відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Республікою Молдова.

Під час спільної пресконференції, міністерка підкреслила, що Румунія продовжить докладати зусиль для досягнення відповідного рішення на Європейській Раді 14-15 грудня.

Крім того, міністерка закордонних справ Румунії висловилася за послідовну підтримку України як на двосторонньому рівні, так і щодо вступу до ЄС. Сторони домовилися працювати разом для посилення двосторонніх відносин до стратегічного рівня.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.