Україна офіційно отримала звіт Єврокомісії з рекомендацією почати перемовини про вступ в ЄС

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Сьогодні, 8 листопада, прем’єр-міністр Денис Шмигаль офіційно отримав від глави Представництва Європейського Союзу в Україні Катаріни Матернової звіт Європейської комісії щодо України в межах пакету розширення ЄС.

Документ містить рекомендацію розпочати перемовини про вступ України в Євросоюз.

“Менш ніж за півтора року ми реалізували низку важливих структурних реформ. Паралельно уряд провів селф-скринінг національного законодавства. Нашим наступним кроком є підготовка до кінця року Національної програми адаптації законодавства України до актів права (acquis) ЄС”, – сказав Денис Шмигаль.

Також глава уряду подякував за тісну і плідну співпрацю протягом імплементації необхідних критеріїв.

Прем’єр-міністр наголосив, що сьогоднішня оцінка є вкрай важливою у контексті визначення подальших кроків України на євроінтеграційному шляху.

Зображення: Денис Шмигаль/Telegram

Зазначимо, що сьогодні стало відомо, що Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

Під час пресконференції у Брюсселі Урсула фон дер Ляєн зауважила, що українці, попри труднощі через повномасштабну російську агресію, глибоко реформують країну.

Вона додала, що Україна завершила реалізацію понад 90% кроків, які були надані ЄС торік.

Також Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ Молдови до ЄС.

Окрім цього, Грузії пропонують надати статус країни-кандидата в ЄС, але при виконанні низки умов, зокрема дотримання зовнішньої політики Брюсселя.

Тепер висновок Єврокомісії повинні схвалити на саміті лідерів ЄС, який відбудеться 14-15 грудня.

Якщо і там Україна отримає підтримку – виконавчий орган ЄС розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання дорожньої карти та перевірку рівня відповідності між європейським та українським законодавствами паралельно із завершенням майбутніх реформ.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.