Румунія заявила, що НАТО має відреагувати на вторгнення Росії в їх повітряний простір
Джерело: Reuters
Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має ухвалити “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.
Держави на східному фланзі НАТО неодноразово заявляли, що дії Росії в Чорноморському регіоні та за його межами викликають занепокоєння.
Раніше цього місяця російські безпілотники порушили повітряний простір Румунії та Латвії.
“Країни B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО, у Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості на східному фланзі НАТО”, – сказав Тилвар.
Зауважимо, що країни B-9 (Бухарестська дев’ятка) — це міжнародна ініціатива дев’яти країн-членів НАТО Центральної та Східної Європи (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія).
“Саме тому необхідна надійна, скоординована відповідь на рівні союзників, а також якнайшвидше впровадження ротаційної протиповітряної оборони та комплексної моделі протиракетної оборони”, – додав він.
Своєю чергою, заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський заявив, що на зустрічі міністрів оборони НАТО в жовтні потрібно розглянути питання про знищення безпілотників, які входять у повітряний простір союзників.
- Румунія продовжує пошук можливих фрагментів безпілотників, які впали наприкінці липня на румунський берег Дунаю внаслідок атак російських військ на цивільні об’єкти та портову інфраструктуру в Україні.
- У Румунії розпочали розслідування за фактом прольоту трьох невідомих БпЛА над військовою авіабазою у ніч на 16 квітня.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.