Санкції проти РФ лишаються чинними – в Україні спростували фейк про зняття обмежень
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.
Попри поширення повідомлень у ЗМІ про нібито скасування санкцій США проти низки російських компаній, обмеження залишаються чинними. Мова лише про зняття обмежень одного з режимів санкцій – сирійського – для кількох російських компаній, включно з “Рособоронекспортом”.
Російські банки та компанії лишаються під обмеженнями – указ президента США стосувався лише скасування сирійських санкцій.
Зауважується, що у “Рособоронекспорту” було одразу три режими санкцій: сирійський, іранський і російський. Тож, відповідно прибрали лише сирійський, решта залишилися. Те саме з іншими компаніями.
Гончаренко уточнив, що у списках SDN (Specially Designated Nationals & Blocked Persons List) та SSI (Sectoral Sanctions Identifications List) прибрали позначку [SYRIA], тоді як ярлики [RUSSIA], [IRAN] не скасовували.
США НЕ зняли санкції з російських компаній – ані з “Рособоронекспорту”, ані з банків. Бачу, вже багато новин написали, але це НЕПРАВДА… Тож, хай там у Москві закатують свою губу назад, – додав депутат.
Раніше The Moscow Times поінформували, що Трамп зрештою виключив з “чорних списків” деякі російські банки, установи та фізичних осіб.
Згідно з релізом Управління з контролю за іноземними активами американського Мінфіну (OFAC), із санкцій виключили колишнього президента Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ), колишнього голову Калмикії Кірсана Ілюмжинова. У 2015 році його звинуватили в підтримці режиму тодішнього президента Сирії Башара Асада. Тоді активи Ілюмжинова на території США було заморожено.
Під сирійськими санкціями перебували й деякі російські компанії, з яких США зняли санкції.
Зокрема, мова про банк “Російський фінансовий альянс”, який належав Ілюмжинову. Також із “чорного списку” прибрали Темпбанк (позбувся ліцензії у 2017 році), “Мир Бизнес Банк”, державне підприємство РФК-Банк, російське федеральне державне підприємство “Промсир’єімпорт”, російська державна компанія “Рособоронекспорт”, “Глобальні концепції груп”, Global Vision Group, “СТГ Логістик”, Maritime Assistance та інші.
- Уряд США ввів санкції проти російської компанії Aeza Group та її глобальної мережі через злочинну кібердіяльність, спрямовану на оборонно-промисловий комплекс США та інші міжнародні компанії.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.