СБУ задокументувала факти того, що Росія вбиває мирних жителів ракетами з КНДР

Джерело: Служба безпеки України

СБУ задокументувала факти російської повітряної атаки на цивільну інфраструктуру України із застосуванням ракет типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території КНДР.

Фото: СБУ

В СБУ зазначають, що ворог вже випустив понад 20 північнокорейських ракет по Україні, внаслідок чого загинуло щонайменше 24 мирних жителів, а понад сто цивільних зазнали тяжких поранень.

Фото: СБУ

За даними слідства, 30 грудня 2023 року під час обстрілу Запоріжжя зафіксовано перший випадок використання Росією північнокорейських ракет.

Наступним фактом застосування агресором балістики КНДР є в січні цього року по багатоквартирному будинку у Києві, внаслідок чого загинуло чотири мирних жителі та ще понад 50 перебувають у важкому стані.

Російські окупанти також атакували ракетами КНДР житлові будинки п’ятьох прифронтових селищ Донеччини, через що загинуло 17 мирних жителів.

Північнокорейські ракети також випускали по приватних будинках у Харкові, внаслідок чого загинуло троє мирних жителів й ще понад 60 зазнали тяжких поранень.

Слідчі Служби безпеки у межах кримінальних проваджень задокументували усі злочини за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Також встановлюють логістичні маршрути постачання озброєння КНДР на територію РФ.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.