СБУ затримала адвоката, який «перереєстровував» майно Херсонського морпорту на «баланс» РФ

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки затримала місцевого адвоката Херсона, який після окупації міста підтримав загарбників та приєднався до окупаційної адміністрації РФ.

Він очолив створене окупантами “Бюро технічної інвентаризації” (БТІ).

У ролі керівника окупаційного “БТІ”, колаборант займався “перереєстрацією” майна, на той момент, окупованого Херсонського морського порту, переводячи його на “баланс” окупаційного “мінтранспорту РФ”. 

Він також брав участь у незаконній “інвентаризації” місцевого комунального підприємства “Міське дорожнє управління” та передавав його основні ресурси окупантам.

В СБУ зазначають, що його призначення на цю “посаду” стало можливим завдяки особистій підтримці гауляйтера Сальдо.

Також обвинувачений закликав місцевих жителів приєднуватися до окупаційних органів, обіцяючи їм російську “зарплату” та лояльну поведінку з боку загарбників.

Після визволення Херсона, затриманий намагався уникнути суду,  проте працівники СБУ встановили його місцезнаходження та затримали.

На підставі усіх доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за частиною 1 статті 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Наразі він перебуває під вартою, і проводиться розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 12 років ув’язнення та конфіскація майна.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.