СБУ затримала двох колаборанток, які закликали голосувати за приєднання Херсонщини до РФ

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України затримали двох колаборанток, які допомагали РФ у проведенні псевдореферендуму під час тимчасової окупації правобережної Херсонщини.

Фігурантками є жительки Херсонської області, які після захоплення регіону підтримали російських загарбників і добровільно вступили до складу окупаційних “виборчих комісій”.

Перебуваючи у лавах місцевих “виборчкомів РФ”, вони займалися фальсифікацією незаконного “голосування” щодо “приєднання” Херсонської області до складу країни-агресорки.

Так, одна із колаборанток, мешканка Бериславського району, у вересні 2022 року здійснювала подворові обходи жителів селища Миколаївка.

Під час таких рейдів у супроводі озброєних окупантів вона примушувала людей віддати свій голос на користь Кремля.

У разі відмови – погрожувала ув’язненням до російської катівні та конфіскацією приватного майна.

Після звільнення району зловмисниця втекла до Кривого Рогу, де намагалась переховуватись від правосуддя в орендованій квартирі.

Однак, співробітники СБУ встановили її місце тимчасового проживання і затримали.

Зображення: СБУ

Ще одну ворожу поплічницю затримано у селищі Комишани на Херсонщині. Під час фейкового плебісциту вона погодилась стати так званим “секретарем селищного виборчкому”, який був облаштований у спортзалі місцевої школи.

На цій посаді вона особисто агітувала місцевих жителів взяти участь у псевдореферендумі РФ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою), ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Зараз вони перебувають під вартою. Зловмисницям загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.